Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyek rá valakit,...

Hogyan vegyek rá valakit, hogy fogadjon be egy kis vagy nagy cicát?

Figyelt kérdés
Rettentő gondos cicatartó . Ivartalanitat, oltat prémium táppal etette a cicáját, aki meghalt egy hete s azota kezd egyre mélyebre sülyedni naprol napra. Szerintem jot tenne neki egy cica mert nincs senkije és féltem h beleörül, de nem akar soha már azt mondja. Szerintetek is jot tenne neki?

2017. okt. 23. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Csempézd az ajtaja elé
2017. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetném még. El kell hogy gyászolja az előzőt, majd néhány hónap múlva esetleg...
2017. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, főleg ne sózd rá a tudtán kívül, ahogy az első írja.


Ilyenkor idő kell. Neki nem egy macska hiányzik most, hanem az, aki meghalt. Igen, most nagyon rossz neki, üres a lakás nélküle, bárhová néz, mindenről ő jut eszébe, és ahhoz is napok, hetek kellhetnek, hogy a dolgait elpakolja. Nem fog beleőrülni, de piszkosul tud hiányozni. Sokáig. Érthető, hogy most azt mondja, nem kell másik. Majd talán idővel...


(Hasonló cipőben jártam tavaly. 19 évesen halt meg a cicánk, mindenki tukmálta, "naa, mikor veszel már egyet?" (WTF???) vagy "miért nincs már, hisz neked kell". Nem értették, hogy nem kell. Idő kellett. Eltelt 54 hét, amikor befogadtunk egyet, ott a macska miatt nem volt más opció (beteg és vemhes kóbor volt). Már másfél hónapja lakik nálunk, nemrég kimondtuk, hogy marad, nem keresünk gazdit. De olykor még mindig bűntudatom van, hogy más van itt a miénk helyett... és képtelen vagyok elővenni az ő tányérkáját, fésűjét, és fáj, amikor este nem ő bújik hozzám. De annak, aki most van nálunk, szüksége van ránk, és ez lebeg a szemem előtt. Idővel pedig meg is szeretjük.)

2017. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mindenkinek így kéne tartania a cicáját, ivartalanítás, oltás alap, kaja minimum középkategória.
2017. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbáld rávenni, majd tudja ő maga, ha másik cicát szeretne. El kell gyászolnia ezt a cicát, és ehhez időre van szüksége. Van, akinek ilyenkor segít, ha magához vesz egy másik állatkát, van, akinek meg rosszabb lenne tőle. Ezt mindenki maga tudja eldönteni.
2017. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!