Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kegyetlenség lenne a macskával...

Kegyetlenség lenne a macskával szemben?

Figyelt kérdés

Szerintetek macskát "szabad" 56 nm-es panelban tartani?

Mármint jólérezné-e magát ott, vagy kicsi lenne az élettere?

Mit javasoltok, hogy ha tartanék is, akkor szokás levinni sétálni?

Köszi előre is:)


2010. aug. 16. 16:15
1 2 3
 1/22 Beatrix17 ***** válasza:
80%

Nem kegyetlenség!Van,aki kisebb lakásban tart macskát!

Én nem vinném le!

2010. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%

Igaziból szerintem a macska abszolút kint állat. Mvel vadászik, csajozik, vagy fiúzik, igy a panelban kimaradna mindezekböl

sétáltatni nem érdemes, mert a legtöbb cica megijedne a madzagtol, meg mindentöl.

az erkélyet ha bedrótozod, oda kiülhet.

2010. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
22%
56 nanométeres panel? :O
2010. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%
Szerintem sem kegyetlenség! Az lenne kegyetlenség, ha egy bernáthegyit tartanál akkora lakásban! Én nem hordanám le sétáltatni, mert hajlamosak az emberek hülyének nézni!
2010. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A macska nagyon jól érzi magát lakásban is, és még csak nemes cicusnak sem kell lennie hozzá. Kisebb lakásban laktunk, mikor az első cicát befogadtuk. Férjem nagyon sokat utazott, gyerekünk nem lehetett, sok töprengés után úgy döntöttünk, hogy lesz egy cicánk, így mikor a férjem távol van, nem vagyok egyedül. 2 hónapos korában került hozzánk, fiú volt, ezért ivartalaníttattuk, hogy ne jelöljön. Szépen megszokta az almos ládáját, soha nem kellett utána takarítanom. Nap közben imádott az ablaknál feküdni, éjjel meg az ágyunk előtt levő kis szőnyegen aludt. Arra kell csak vigyázni, főleg ha magasan laktok, hogy ki ne essen az ablakon. Mert vadászni azért menne, főleg, ha madarakat lát.
2010. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Ha veszel neki almot, amibe piszkítson, meg valami fadarabot, hogy élezze a körmeit, esetleg egy kis labdát neki, vagy játszótársat, vagy játszol vele te, akkor semmi baja nem lesz. Egy ismerösöm sokkal kissebb lakásban tartott macskát, igaz ö ki is heréltette, hogy ne legyenek gondjai vele. De neked persze nem kell :)

Engedd, hogy kiüljön az ablakba, vagy egy magas helyre, hogy kinézhessen az ablakon, azt nagyon szeretik.

2010. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
16:27es vagyok, elfelejtettem, hogy ha az ablak nyitva van, akkor legyen rajta szúnyogháló, nehogy kiessen a macska vagy kiszökjön.
2010. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem, viszont van olyan ismerősöm akinek már több macskája kiesett az ablakon, szerencsére túlélték, de én nem engedném kiülni.
2010. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Két macskám van 40m2n és köszönik jól érzik magukat. Van kert is, de csak néha mehetnek ki és csak felügyelettel. Van mászókájuk, labdájuk, minden helyiségbe mehetnek szabadon, egymással is játszanak, mi is játszunk velük, jól megvannak. Nem kegyetlenség. A macska nem abszolút kinti állat, főleg manapság nem, mert nem állítja meg egy kerítés, márpedig, ha azon túljut egy olyan világba csöppen, ami az emberekre lett méretezve és kitalálva. Mintha egy két éves gyereket engednél felügyelet nélkül az utcára. Nem érti, nem tudja megtanulni a szabályokat, és halálos veszedelemnek van kitéve. Ráadásul a kinti veszélyek az emberre nem csak ritkábban halálosak, de következményük is van, míg ha egy macskát széttép egy kutya, vagy elüt egy kocsi, elvisz valaki, akit zavar, az erdőbe, megmérgezi, lelövi légpuskával stb. annak semmi következménye sincs.
2010. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
69%
Nem voltam soha macskapárti de pár hónapja kaptam egyet. Sokat volt egyedül az erkélyre kizárva de most szereztem hozzá még egyet. Ketten már tök jól el vannak. Napközben a lakásba szabad bejárásuk van mindenhová de éjszakára kizárom őket. Nem nyávognak nyugodtan pihennek odakint, van rendes kuckójuk.
2010. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!