Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék ezzel a macskával?

Mit tehetnék ezzel a macskával?

Figyelt kérdés

Van egy házi cicám, aki itt született, de a mamája és testvérei már új gazdihoz kerültek. Így ő szoba cicaként éli életét. Fiú és nemsokára ivartalanítva lesz.


S a páromtól kaptam egy sziámi nőstény cicát, kissé csoki barna, mert a foltjai nem feketék, hanem barna.

A baj:


Olyan mintha életében nem látott még embert. Ha megfogom akkor megmerevedik, néha meg dorombolni kezd.

Ha húsit adok neki akkor hízelkedik. Ha pedig elengedem a szobámban akkor meg elbújik. Van is egy elkerített rész a házban ahol teljesen nyugodtan viselkedik, és ne fél ha elsétálok, elfutok előtte akkor sem. Olyankor dörgölődzik meg minden, de amint kiengedem egy kisebb szobában elbújik.


De ne értsetek félre! Mindenhol van járása a cicának, de valamiért feszült folyton, de nem tudom mit tehetnék. Már van 1 hónapja, hogy így van. Most 11 hetes, van még remény??


2011. aug. 6. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy van.:) Ne aggódj idő kérdése. A macska helyekhez kötődik és nem emberekhez, szóval nyugalom.:) Itt kap enni itt pihenhet/aludhat.:) Van játéka? Szoktál vele játszani a házban? Jól ki jön a másik macskával?
2011. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, majd megszokja a helyet is és benneteket is. A sziámi alapvetően bizalmatlanabb fajta. Türelem!
2011. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
1 év dolgozok Kínában és macska vágás a specialitásom egyet s mást tudok a macskákról és ez agyi neoprontosikus malitukus ami az agyi viselkedést irányítja tehát ha 1 éve van meg és még nem változot akor még várj fél évet mert aztán ez a macska rosszul létét okozhatja ,öklendezést ,csámpás járást és szorlulást okozhat ha azt akarod, hogy a macska ne szenvedjen akkor rögtön altasd el!
2011. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen cicám volt!! Amikor hozzánk került a cica nekem is nagyon nehéz volt vele megbarátkoznom, pedig azt hiszem elég könnyen magukhoz engednek a cicák általában, de ő még két hónap múlva is bújdosott. Amikor sikerült elkapnom megmerevedett, magamhoz vettem simogattam akkor már dorombolt, de amikor letettem megint félt. Nem szerette a zajt sem, attól is elfutott. Próbáltam minél többet magamhoz venni meg gyengéd lenni vele, gondoltam csak rájön egyszer, hogy jó helyen van nálunk. Ami érdekes volt, hogy amikor hozzánkkerült hemzsegtek benne a bolhák... de annyira hogy kénytelen voltam megfürdetni...egy macskát, amitől nagyon tartottam, mert gondoltam egy macska tud karmolni. Párommal jól felöltöztünk overálba meg midennbe elég hülyén néztünk ki, mint a marslakók, aztán zutty macska meg ajtó be és ketten a meleg csap alá tartottuk. Kis idő eltelt és elkezdett olyan erősen dorombolni, mint még soha... Aztán amíg törölközőbevolt bugyolálva addig is az ölemben volt meg picit didergett, de ez pl jót tett neki.
2011. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ja és azt hiszem higított samponnal fürdettük, de ez lehet, hoyg nem vbolt annyira jó ötlet
2011. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy idővel jobb lenne a helyzet. De nemsokára elkezdődik a sulim, és egyedül kell őket hagynom. A sziámi cica mindent megrág, dróttól kezdve amit csak talál.

Mondhatni igazi romboló. A telefonom töltőjét is 3 részre harapta, így most azt sem tudom használni.

Ezért is lett "elkülönítve" a ház egyik pontján.

Van sok játék a házban, kaparófa, egerek, csörgős labda, ezért sem értem miért a drótok meg minden más tetszik neki.


Nem lehet virágokat kirakni mert játszik velük, és le is pusztítja őket. A papírokat pedig szétkaparja.

Próbálom én is mindig magamhoz venni, simogatom, néha dorombol, de amint nem érzi magán a kezeimet elszalad. Minden mögé bebújik, ahol viszont sok a kábel és drót.

Ezért féltem is, nehogy egyszer olyanba harapjon bele, ami megrázza.


A baj, hogy szerintem ez nem 1 hét alatt fog megváltozni, de szeptemberben pedig suli, és akkor kénytelen leszek őt kiengedni, ne legyen mindig ott.

A másik cica aki itt született, ő a kaparófát használja, játszik a játékokkal, meg egymással szoktak. Miért nem tanulja el a másiktól, hogy mit szabad és mit nem??

2011. aug. 8. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!