Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoba cica összeszoktatása...

Szoba cica összeszoktatása kiskutyával kinek mennyi időbe telt?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves cicusunk, szobacica, sose járt kint, nem látott még kutyát sem (csak ugatást hallott). Vettünk 1 hete egy 8 hetes kölyökkutyust. Jelenleg ott tartunk, hogy ha a kutya alszik, megszaglássza, de egy szobába nem marad vele, kivéve, ha a konyhában vagyunk mindannyian. Nem agresszív vele, meg a kutya sem a cicussal, kicsit olyan mindkettő, hogy "nem tudja mi a másik". Nyilván tart még tőle a cica, erőltetni nem is erőltetünk semmit, de érdekelne, akik hasonlót átéltek mennyi idő volt amíg összebarátkoztak? Esetleg valami trükk, vagy tanácsot is szívesen elfogadnék, hogy segítsünk nekik.

2021. febr. 12. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Németjuhász alias Muki 4 éves vs orosz kékszőrű alias Aladár


Aladárt párszor megszaglásztattam Mukival, aki nagyon fel volt dobódva, de mivel féltem, hogy kárt tesz benne, ezért lassan adagoltam a dolgot. 3 hét után már mellette hagytam, imádják egymást. Egy szikrája sincs az agresszivitásnak, vagy dominancia kérdésnek. Együtt és egymáson alszanak, játszanak - rosszalkodnak.

2021. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszaglássza az alvó kutyát, az már jó jel :)

Lényeges, hogy a cicának mindig legyen lehetősége olyan magaslati helyekre elvonulni, ahol a kutyus nem fér hozzá. Egyiknek se engedjétek, hogy a másikat annak akarata ellenére piszkálja. Így megszokják egymás jelenlétét, és ha nem is lesznek együtt alvó jóbarátok, de békében megférnek majd egymással.

2021. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a macska az ötödik másodpercben felpofozta a kiskutyát, ezzel évekre meghatározta a dominanciáját. A kutya egyébként németjuhász, kifejlett felnőtt egyedként is félt a macskától.
2021. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


hármas, ilyen nálunk is előfordult, de nincsenek kint a körmei és eszében sincs kárt tenni a kutyusban. Viszont ez oda vissza működik: a kutyus is van, hogy a szájába veszi az egész cicát (ekkor én is nyelek egyet), de soha nem vettem észre jelét annak, hogy a kutya rosszul érezné magát vagy a cica. Játszanak. Nincs sértődés, nincs "elfajulás".


Körmök nélküli pofonok, nagyra nyitott állkapocs, de előbb törné el a saját állkapcsát, minthogy a kis Aladárt meharapná. Imádom őket.

2021. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) közben nálunk is megtörtént az "első nagy pofon" :) azóta teljesen olyan a macska, mintha direkt menne oda felpofozni, persze csak szigorúan karom nélkül megpaskolja :D
2021. febr. 17. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!