Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időbe telt, mig a...

Mennyi időbe telt, mig a szobacicátok megtanulta, hogy hova kell piszkolni?

Figyelt kérdés

Én tegnap hoztam a cicát, kb 6 hetes, maga eszik,iszik.

Mutogattam az almot neki, kapartam a lábával,de tegnap nem pisilt.Ma meg kiszemelte a tv mögötti sarkot :D nehéz hozzá férni...

Még valami.Mikortól lehet vinni oltásra?


2011. szept. 19. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kicsi még a cicád. Mi 8 hetesen hoztuk el. Azonnal az alomba ürített. Nem is kellett neki megmutatni.Csak olyankor fordulnak elő balesetek amikor nem találja tisztának az almot. Oltása 9 hetesen volt.
2011. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém rögtön megértette. Mondjuk én annyival trükköztem, hogy az első egy hétben, ha nem tudtam rá figyelni (nem voltam otthon) akkor bezártam a fürdőbe, ahol kaja volt, alom, víz, meg ugye csempe, a szőnyegeket elraktam, mert az még szimpi pisilőhely lehet. Így az alom volt a legjobb választása, és megszokta, hogy odajárjon.


Egyszer fordult elő, hogy szerintem nem talált le a galériáról, és akkor odapisilt a szőnyegre, ecetes szagtalanítás, utána parfümös lefújás, és többször nem volt kedve odapisilni, de mi egy pár napig iszonyat illatfelhőben aludtunk :)

2011. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az ilyen cicusoknál elöbb probálkozz sima száraz homokkal utánna térj át a boltban kapható alomra... megfogja szokni kicsit kényes cicus lehet, ja és takaritsd fel alapossan a tv mögöti sarkot mert vissza fog járni oda, de a puha homoknak nem fog ellenállni :))))
2011. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Hogyan vegyem rá a macskát, hogy ne az alomtálcán kívül végezze el a dolgát?


Az egyik leggyakoribb panasz, amellyel az állatorvosok szembesülnek a macskagazdik részéről, hogy macskájuk nem akarja használni az almot. Ezt a viselkedést helytelen ürítés néven ismerik. Az egészségügyi problémák kizárása érdekében, első lépésként, vidd el a macskát állatorvoshoz!

Ha egészséges, akkor a környezetedben kell megtalálnod ezeknek a kis baleseteknek az okát.

Ahogyan nem mindegy, hol található egy ingatlan, úgy a macskának sem mindegy, hová helyezed az alomtálcáját. „A legnagyobb gond, legalábbis, ami ez én páciensemet illeti, az alom nem megfelelő elhelyezése." mondja John Wright, állatok viselkedés szakértője és a maconi Mercer University pszichológia professzora.

Az alomtálca egy csendes, magányos és biztos helyen kell legyen, mondja Wright. Azt állítja, hogy az olyan helyek, mint a mosókonyha, ahol búgnak a mosógépek és a szárítók, vagy a pince, ahol a kazán kattog és sistereg, nem megfelelőek az alom számára.


Cicaalom

Ide kell pisiljek?


Nem csupán megfelelő helyre kell tenni, de távol is a macska élelmétől és vizes edényétől. A macskák nem szeretnek ugyanabban a környezetben enni és inni, ahol végzik a dolgukat, ezért ezeket különböző helyiségekben kell tartani, mondja Jennifer Rockwell, a heleni Montana Veterinary Specialists General Care klinika állatorvosa. Te szeretnél egy mozgó vécé mellett enni?

Ahhoz, hogy a macska biztonságba érezze magát, biztosítanod kell neki a szabad helyet az alom körül. Mivel a macskák ragadozók, a természet rendje szerint zsákmányok is, ezért szükségük van menekülési utakra még akkor is, amikor a dolgukat végzik. Rockwell szerint a macskák csapdában érezhetik magukat egy fedett alomtálcában. Ugyanakkor, ha több macska van a házban, több alom is legyen szétszórva, így megelőzöd, hogy bármelyik területvédő legyen és elüldözze a többieket az alomtól.


Az almok száma is fontos, amikor helytelen ürítésről van szó. Rockwell azt ajánlja, annyi alom legyen a házban, ahány macska plusz egy; tehát ha három macskád van, akkor biztosíts nekik négy almot.

Az alomtálcák méretének is döntő szerepe van. A nagyobb macskák nagyobb almot igényelnek.

„Sokszor, amikor otthoni ellenőrzéseket végzek, észreveszem, hogy a gazdik a macska kis kora óta nem cserélték ki az alomtálcát, és ezért ürüléket találnak az alom mellett." mondja Wright. „A macska be akar mászni, de a doboz nem elég nagy ahhoz, hogy elvégezze a dolgát."

A macskák válogatósak, ezt már rég tudod, ezért ellenőrizned kell, nem az alom-e a kerülés oka. Hogy leteszteld, milyen almot kedvel a macskád, tölts meg legalább négy alomtálcát több, különböző tartalmú, anyagú és illatú alomfélével! A nap végén mindig írd le, melyiket használta a macskád nagyobb előszeretettel, ajánlja Janice Willard állatorvos és viselkedés szakértő. A hét végére rá fogsz jönni, melyik a kedvence.

Voltak-e változások az otthonodban, az utóbbi időben? Willard szerint az ünnepek, ismeretlen emberek, új házikedvencek, csecsemők, akik tipegő szintre nőttek, állatok, amelyek a házad előtt ólálkodnak, ezek mind olyan dolgok a macska környezetében, amelyek stresszt okozhatnak neki és ilyenkor megtörténhet, hogy a tálcán kívül végzi el a dolgát. Willard szerint:

Cicakaka

„A macskád azért viselkedik így, mert haragszik, hogy új barátod van. Szomorú, mert már nem szánsz rá elég időt és magányosnak érzi magát." mondja. „Az emberek sokszor azt hiszik, hogy a macskák rosszindulatból vizelnek az alomtálca mellé, de ez nem így van."


2. Miért nem használja az alomtálcát?


Wright azt állítja, előfordulhat, hogy a macska negatív élményekkel köti össze az alomtálcát. Az embereket veszi példának és a fogorvos látogatást. Ha kellemetlen tapasztalataid voltak a fogorvosnál, lehetséges, hogy kerülni fogod azt. A macskák is ugyanígy reagálnak. Például, azok a macskák, amelyeknek vizeletürítési problémái vannak, lehetséges, hogy az almot a fájdalommal és a kellemetlenséggel kötik össze, ezért kerülni fogják azt. Az ilyen súlyos helyzetekben, Wright azt ajánlja, hogy amennyire csak lehet változtasd meg az alomtálca környezeti tényezőit, azaz a helyét, méretét, alakját és a körülötte levő szagokat. Az állatorvosoddal együtt ellenőrizd a változásokat és vedd fontolóra, hogy a probléma megoldása végett, felkeresel-e vagy sem egy szakértőt!


3. Hogyan szabaduljak meg az alomtálca szagától?


A legfontosabb dolog a tisztaság. Lapátold ki a dobozt legalább naponta egyszer és hetente tisztítsd meleg vízzel és gyenge edénytisztítóval! Kerüld az ammónia alapú szereket, mert a macskák nem szeretik az ammónia szagot. Aztán próbáld ki az illatos alomtálcákat, csak vigyázz, hogy a macska elfogadja. A macskák elidegenülhetnek az ismeretlen alomtálcáktól.


Rockwell azt ajánlja, hogy az alomcsomókat egyben szedd ki és ne szórd szét. Ha szétszórod, lehet, hogy néhány darabkát a dobozban hagysz és azok szagosak lesznek. A szagtalanító termék is kézenfekvő megoldás lehet. Ezeket az alomra szórd, hogy felszívják az ammónia szagot, de vigyázz, hogy a macskádat ne zavarja.


4. Hogyan oldjam meg, hogy a parketta ne teljen meg alommal?


Nehéz megkülönböztetni, hol végződik az alomtálca és hol kezdődik a parketta? Az alomtálca körüli alom, újabb panasz tárgyát képezi a macska gazdik részéről. A folyamatos porszívózás és sepregetés mellett, íme néhány egyéb megoldás is:

„Van valami, ami nagy segítségemre van a tisztaság elérésében: teszek egy műanyag szőnyeget az alomtálca elé." mondja Rockwell.

Kicsi cica

A műanyag vagy más szőnyeg segít felfogni a kiszórt almot. A műanyag betétek vagy az alomfedők által megakadályozhatjuk, hogy az alom a parkettára kerüljön, de a petróleum szag vagy az elszigeteltség nem biztos, hogy tetszeni fog a macskának, tehát használat előtt bizonyosodj meg róla, hogy elfogadja ezeket a termékeket.


Azok akik, akik több állatot is tartanak a lakásban, már hozzászoktak, hogy rajtakapják kutyájukat, a macska végtermékéből falatozni. Ez ellen az alomtálca kitisztítása a legjobb megoldás, de sajnos néha a kutyád megelőz téged. Rockwell szerint a gyerekeknél használt kis kerítés, megoldást jelenthet a problémára. Helyezd a kerítést az alomtálca köré, hogy megállítsd a kutyát de, azért a macska tudjon átugorni rajta, vagy tedd egy pár centivel a föld fölé, hogy a macska tudjon bemászni alatta, ám a nagyméretű kutyák ne tudják átugorni.


Egy másik megoldás a mozgásérzékelő lenne; ez bippel, permetez vagy mindkettőt teszi, amikor a kutya a közelben van. „Segítségével megtanulja elkerülni az almot és nem fogja megenni a macska süteményét." mondja Wright. „A kliensek fele szerint ez működik, ami elég jó statisztika."


Amikor változások történnek, előfordulhat, hogy a cica összezavarodik és máshová végzi a dolgát, de mivel már ismered a megoldásokat, könnyebb lesz megérteni a viselkedését és megoldani a macskaalommal kapcsolatos problémákat.

2011. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked utolsó.

Alom messze van a kajájától, etecesen feltöröltem a sarkot, fe is fújtam, már én nem is érzem a szagot, szellőztetek rendesen.

Meg lehet majd füröszteni, ha már használni fogja az almot?

2011. szept. 19. 11:51
 6/8 A kérdező kommentje:
Már az alomba pisilt :)
2011. szept. 19. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés cica szereti a vizet. Az enyém soha nem engedné, hogy vízbe tegyem.


Itt a fürdetés:

Bár a macskatulajdonosok legtöbbje a macskára bízza a mosakodását, előfordulhat, hogy elkerülhetetlenné válik a fürdetés. A következő tanácsok segítenek abban, hogyan tehetjük a tortúrát kellemes élménnyé úgy a macska, mint saját magunk számára.


Mi a legjobb módja egy macska fürdetésének?


A fürdetés előtt ki kell fésülnünk macskánk szőrét. Használjunk erre a célra kifejlesztett kesztyűt, sűrű fogú fésűt, vagy puha kefét a rövidszőrű fajták esetében (mint pl. a tonkinéz macska), és ritka fogú fésűt, valamint egy puha simító kefét a hosszúszőrűeknél (mint pl. a ragdoll macska). Keféljük alaposan végig a macskát rendkívül gyengéden, és vigyázzunk bőrére, mert az vékony és érzékeny. Emellett győződjünk meg róla, hogy minden kis gubanc, amit találtunk, eltűnt - ezeket sokkal nehezebb eltávolítani a nedves bundából. Ez egy jó lehetőség arra is, hogy ellenőrizzük, vannak-e sebek, kelések, kiütések vagy más problémák a macska bőrén. Ezután tisztítsuk ki az állat fülét, és figyeljünk oda a felesleges fülzsírra vagy szennyeződésekre. Ilyenkor levághatjuk a macska körmeit is. Ha a macskát zavarja bármelyik ezek közül az eljárások közül, várjunk, amíg megnyugszik a fürdetés megkezdése előtt.


Készítsük elő az összes szükséges eszközt, mielőtt megfogjuk a macskát. Legyen közötte macskák számára készített puha törülköző, sampon valamint balzsam. Ha a sampon nagyon sűrű, hígítsuk fel egy kevés vízzel, mielőtt a macskát bekennénk vele. Közvetlenül a fürdetés előtt helyezzünk vattacsomókat a fülébe, és használjunk szemkenőcsöt, hogy az védve legyen. Tegyünk egy törülközőt a kagyló vagy fürdőkád aljára a csúszás megelőzése érdekében. Biztosítsunk meleg helyet a fürdetéshez és a szárítkozáshoz.


Ne feledjük, a macskák nem szeretik, ha korlátozzák őket, tehát minél kevésbé érzi, hogy irányítják, annál jobb. Beszéljünk lágy hangon, és próbáljunk nyugodtnak tűnni, mivel a macska annál idegesebb, minél jobban érzékeli az mi nyugtalanságunkat. A macska nyugtalanságára utaló jelek a lelapított fül vagy bajusz, farok csapkodás, hangos nyávogás és nyitott szájjal való lihegés.


Használjunk langyos vizet. A macskák általában nem szeretik a spray használatát, ezért jobb, ha vizet öntünk a macskára ahelyett, hogy befújnánk. Ha mégis szükséges, akkor kerüljük az erős spray-ket, és ne permetezzünk a macska arca körül. Tekerjük a macskát egy vékony törülközőbe, nedvesítsük be bundáját vele, vegyük le a törülközőt, és kenjük be samponnal. Samponozás után alaposan öblítsük le. Az öblítés a legfontosabb lépés. Ha úgy érezzük. már jól leöblítettük a macskát, öblítsük le még egyszer.


Finoman szárítsuk meg a macskát a törülköző segítségével. Az itatás jobb, mint a dörzsölés, különösen a hosszúszőrű fajták esetében. A hosszúszőrűeket kiegészítésképp keféljük át még egyszer, és normál hőmérsékletű hajszárítóval szárítsuk meg (ha a macska elviseli a zajt).


Ha a cicus egyáltalán nem viseli el a nedvességet, próbálkozzunk száraz- vagy por samponnal, háziállatok számára készült, előre nedvesített fürdőtörülközőkkel, vagy részesítsük macskánkat nedves törölközős "borogatásos" fürdőben.Ne feledjük, minél fiatalabb korában kezdjük el fürdetni cicánk, annál valószínűbb, hogy élvezni fogja az alkalmi fürdéseket.


Egyébként itt az oldal:

[link]


Kellemes cicázást:))

2011. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2011. szept. 19. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!