Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet belőlem tenyésztő?

Lehet belőlem tenyésztő?

Figyelt kérdés

Nem most szeretném csinálni, hanem vagy 10 év múlva ezt előre leszögezem.

Brit Rövidszőrű macskákat szeretnék tenyészteni, nem pénzhez jutás céljából hanem hobbiból és mert imádom ezt a macskafajtát.

Nem szaporítani, hanem tenyészteni szeretném.

Elsőnek is azzal kezdeném, hogy veszek 2 fajtatiszta Brit Rövidszőrűt híres kennelekből.

Nem 100.000 Ft-ot szánnék rá, inkább 300.000 Ft-ot/cica.

Kezdeném azzal, hogy bejelentem, hogy tenyészteni szeretnék, tenyésszemle, stb. mindent amit kell elintéznék.

Évente 1× fialtatnám a cicámat.

Premium tápot kapnának (Wild Freedom) felnőttek és a kölykök is.

Állatorvosnál a felnőttek 4 oltást kapnának, a kölykök 3-at.

Nyilván chipet is kapna mindenki és ivartalanítási kötelezettség is lenne a cicákra.

Az anyacicával havonta mennénk (mikor vemhes) szóval 2× szív és hasi ultrahangra.

Felszerelést a kicsiknek is vennék, nem spórolnék rajta olyan 90.000 Ft-ba biztosan bele kerül.

A tenyész cicák FELV és FIV és szívféreg tesztel is rendelkeznének.

És persze évente minimum 6 versenyen/kiállításon részt vennénk mind a kettővel.

Ha ezek mind megvannak megfelelően, a cicákat 3 hónapos koruktól költözhetnének.

A cicák árának olyan 150.000 Ft-ot gondoltam.

Szerintetek ha tovább folytatom a tanulást/érdeklődést tenyésztőktől, stb. akkor lehetséges, hogy a jövőben jó tenyésztő lenne belőlem?


2021. febr. 15. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2021. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
10 év múlva számodra ez gyerekes álom lesz. Akkor nem 300 ezer, hanem (jó esetben) 3 millió Ft kellene induláshoz és egyébként is a Brit Rövidszőrű macskákat a britek sokkal nagyobb hozzáértéssel fogják tenyészteni.
2021. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán értem, minek soroltad mindezt fel a kérdés alatt. Amúgy persze, lehet belőled tenyésztő, de minek? Ezt a fajtát jónéhányan tenyésztik itthon, nem hinném, hogy lenne plusz kereslet ezen felül rá.

A tenyésztéshez leginkább egy csomó felesleges idő és pénz kell. Ezzel rendelkezel? Mert ha nem, akkor szerintem kár erőltetni. Ha szereted a macskákat, hasznosabb lenne macskamentéssel foglalkozni.

2021. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Legyél inkább indián. Unkasz.
2021. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

A tenyésztéshez nem elég két macska.

Eleve nem tesz jót a nősténynek, ha minden évben futószalagon elleted. Plusz a vérvonalat frissíteni kell, nem hozhatsz le mindig egyetlen pártól kölyköket. Ez vagy többszöri külföldi vásárlást jelent, vagy fizetett fedeztetést.


De ha ilyen céljaid vannak, feküdj rá a biológiára, főleg a genetikára. És legyen mellé egy jól fizető főállásod, mert ez baromi drága hobbi. :) Jó esetben nullára jössz ki.

2021. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom hátbalapogatást várt a kérdező, hogy most meg jól lepontozott mindenkit. Ezért kár volt kiírni a kérdést.
2021. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Egy nősténnyel? Jól indul, szépen kizsigereled szerencsétlent.


Ha ennyire szüleszteni akarsz, menjél szülésznőnek.

2021. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Amúgy is túlkínálat van. Rengeteg brit tenyésztő van.

Egy ritkább fajtával nagyobb sikered lenne.


Egy nőstény kevés, akkor is ha évi 1x fial. Meddig fialtatnád? Sokan 2 vagy 3 év után kivonják a tenyésztésből a nőstényt, ivartalanítják.

Nem zsigerelik ki...


Ivartalanítási kötelezettséget amúgy vagy betartják, vagy nem. Van aki ivartalanítás igazolása után küldi a törzskönyvet.

Ismerek ilyet és a nyakán maradt már sok macska.

2021. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

És lesz állattenyésztői szakképzettséged?

KATÁsként fogod leadózni?


És ki venne tőled, ha én szaporítóként negyedannyiért adom, mint te?

2021. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez nem ilyen egyszerű. egy tenyészcica jó helyről simán megközelíti az 500 ezret is már manapság is, hát még 10 év múlva. én bőven számolnél 1 millióval/macska, mert ha olcsóbb is lesz az ára, a teszteket meg kell csinálnod, honosítás, regisztráció az egyesülethez, stb. Ha a tesztje az egyiknek rossz lesz, vonhatod ki, buktad a pénzt. És 2 macskával nagyon "hobbi" vagy, az nem tenyésztés, csak szórakozás. Nem tudsz vérvonalakat keverni, nem tudod folyamatosan kiszűrni a legjobbakat, továbbtenyészteni, keresztezni, megtalálni a legjobb párost és jobbá tenni a fajtát.

Egy kiállítás egy macskával 2 napra egy 20-as, kettővel 40 ezer, és még nem ettél, nem vettél cuccot, nem neveztél különböző kategóriákba, nem vettél ki szállást (már ha kell), és az utazást sem számoltam. Így a 6 kiállítás egy évben 2 macskával minimum 240.000 Ft, és ez a legminimálisabb!

3 évente 2x lehet kiscicája egy nősténynek, konditól függően.

Szerintem felesleges a vemhes cicával a 2 uh is, bőven elég egyszer az elején, hogy biztos legyen a vemhesség és egy körülbelüli cicaszám miatt, ha nagyobbak úgy se lehet mindenkit látni, és felesleges stressz.

Szívféregre nem szoktak tesztelni, van a briteknek sokkal fontosabb tesztje is, a szivferegre fereghajtozni kell.

Kicsit összetettebb a dolog, de persze, ettől függetlenül még lehet belőled jó tenyésztő a jövőben, de gondold át alaposan.

Pénz, pénz, pénz, rengeteg idő (mivel bármikor léphet fel probléma főleg egy vemhes cicánál), és egy állandó, folyamatosan ráérő állatorvos elengedhetetlen. Ezek a legelső dolgok.

2021. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!