Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica vakarózás (?)

Cica vakarózás (?)

Figyelt kérdés

Két cicám van (bentiek) és mindketten vakaróznak, pedig már kaptak mindketten olyan cseppet ami jó bolha, atka meg mindenféle kártevő ellen (az egyikőjük már 2x kapott)

Nem folyamatosan vakaróznak, de szoktak és a fülüket is néha. Belenéztem és valami sötétbarna trugyi van benne mindkettőjüknek. Nincs tele a fülük, de azért van. Félek hogy mi van ha mégiscsak atka, de közbe meg nem folyamat vakarják, nem sebes, nem rázzák a fejüket.

Voltunk már állatorvosnál más okból és akkor ott mondtam ezt de csak egy ugyanolyan cseppet adott amit már én is vettem, meg se nézték.

Gondoltam fültisztító folyadékkal meg vattával kitörlöm a fülüket, de jó lenne tapasztaltabb cicások véleménye is. :) Főleg hogy egyáltalán megérné-e újra vegyem azt a cseppet és hogy mitől lehet.



2021. febr. 17. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
bolha nem lehet esetleg?
2021. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az ellen is jó az a csepp és fürdetve is voltak mindketten, az egyikőjük 1x, a másik meg 2x már
2021. febr. 17. 09:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg sem nézte, és úgy adott rá gyógyszert, akkor keress másik állatorvost.
2021. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szoktam látni rajtuk bolhát, minket sem csípked semmi de mégis vakaróznak valamiért
2021. febr. 17. 09:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a környéken az egyik legjobb állatorvoshoz vittem, de nagyon sokan voltak aztán az orvossal már nem is tudtam beszélni , csak az asszisztens adta a kezembe és ennyi
2021. febr. 17. 09:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezalapján nagyon fülatkának hangzik, de tényleg inkább nézesd meg egy másik állatorvossal.
2021. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyszer valami idegesség miatt vakarta ki a nyakát véresre. Kapott rá valami nyugibogyót gyógyszert, meg be volt kötve a nyaka, utána leszokott róla.
2021. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Véresre nem kaparták még szerencsére, csak annyi hogy néha vakaróznak kicsit, néha a fülüket, néha a nyakukat és ennyi
2021. febr. 17. 09:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fülatka. Advocate cseppentős oldat, kizárólag macskáknak való, kutyásat nem szabad használni, hallottam már, hogy ajánlgatták macskásoknak, de elpusztul tőle. [link]
2021. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fülatkára tippelek. Utcáról szedtem össze két cicát, amikor őket vittem dokihoz egy olyan cuccot kaptam a fülükre amivel napi kétszer kellett kezelni őket. Formára mint egy injekciós tű, be kellett nyomni a fülükbe egészen mélyre, ilyen sárga trutyi volt maga a gyógyszer és ha benyomtam, még el is kellett "masszírozni" kívülről, a fülük alsó részét kellett egy kicsit meggyúrni, hogy mindenhová jusson.

Később az egyik cicáról kiderült, hogy polip van a fülében, gyanús volt hogy a kezelés ellenére is vakarózik. Műteni kellett.

Szerintem keress egy másik dokit, vagy ragaszkodj hozzá a jelenleginél, hogy vizsgálják meg a cicákat.

2021. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!