Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap reggel 9-re visszük a...

Holnap reggel 9-re visszük a 10 hónapos lány cicánkat ivartalanítani, mire figyeljünk előtte és utána?

Figyelt kérdés

A doki mondta hogy műtét előtt 12 órával ne egyen inni ne igyon előtte 3 órával. Injekcióval fogják altatni.

Egyéb készültség kell?

Nem fog kapni kisruhát doki nem javasolja azt mondta hogy jobban ingerli a macskát. Bízom benne hogy igaza lesz...

Nagyon izgulok és félek is hogy mi lesz hogy lesz... Első cica akit viszünk ivartalanítani. A műtét után folyamatosan figyelni fogom az nap este is végig fent akarok lenni vele amennyire tudok és figyelni mikor mit akar. Jajj nagyon aggódok már túl akarok rajta lenni... Mire kéne még felkészülni? Tuti kihagytam valamit...



2021. febr. 17. 18:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ijesztő lesz, mikor elkezd majd ébredezni és sokáig kótyagos lesz.

Lehet, hogy hányni is fog.

Pár nap-1 hét is lehet, mire kiheveri az ivartalanítást.

2021. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha eszméletlenül viszitek haza, és úgy hány, emeljétek meg a felsőtestét, nehogy megfulladjon a visszafolyó hányástól. Takarjátok be melegen, egészen ki fog hűlni. Este már el fog akarni indulni, kóvályogni fog, óvjátok, ne verje össze magát, menjetek utána, ahogy billegve próbál szaladni. Második nap már fenn lesz, vécézni fog magától.
2021. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Na, a felsőteste legyen lenn, úgy nem folyik vissza... előző voltam.
2021. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem fogja tudni összehúzni a pupilláját, ki lesz tágulva, úgyhogy sötétben legyen, hogy ne kapjon sok fényt a szeme, mert nem tud ellene védekezni.

Másnap már szomjas lesz, próbáljátok majd megitatni, a miénk is ivás után rögtön magához tért, visszajött az életkedve, rögtön evett is, addig meg levert volt.

2021. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Olyat is olvastam hogy jobb a hordozóba hagyni az nap, ez igaz?
2021. febr. 17. 19:16
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 csak másnap kapjon inni/enni?
2021. febr. 17. 19:16
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi tegnap estünk rajta túl, de gondoltam leírom a tapasztalataim.

Ahogy az orvos is mondta, x idővel az ivartalanítás előtt ne egyen, ne igyon.

Sok dolgot lehet olvasgatni, de szerintem minden nagyon cicafüggő.

Műtét után addig ne kapjon inni, enni, amíg nem tud rendesen menni, ahogy egyébként is szokott. Hányhat, ettől ne ijedj meg, ez normális. A folyamatos hányás, hasmenés, láz, ilyenek, viszont nem normálisak, ha ilyesmi történne (nyugi, nem fog!!:D), akkor irány az orvos.

Lehet pár napig bágyadt lesz, kevesebbet fog enni, inni vagy akár az első nap semmit, de gyorsan visszatér az étvágyuk és a kedvük. Az enyém már este pofozkodott, evett, inni viszont csak ma kezdett el délután.

Az enyémen most nincs sem gallér, sem ruha, nem piszkálja a sebet, de mi vagyunk olyan szerencsés helyzetben, hogy valaki mindig tud rá figyelni, azért van itthon gallér és ruha is, ha szükség lenne rá. Lehet nem ajánlotta a doki, de azért legyen neked is valami, ha nagyon érdekelné a seb, mert csak neki lesz rosszabb, ha begyullad vagy újra kell varrni.

Ne ugráljon nagyon, túl intenzív játék se legyen, de szerintem ezt érezni fogja ő is.

Ezen kívül sok-sok türelem, figyelem és szeretet! (Bár ez a műtéttől független!:D)

A legjobbakat holnapra, minden rendben lesz!

2021. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És ami még nem hangzott el,nyugodj meg.Nagyobb a füstje mint a lángja az ivartalanításnak,nem kell túlaggódnod.Erősek a cicák,pikkpakk a régi lesz.
2021. febr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki azt mondta hogy amíg nem tud egyenesen járni se inni se enni nem kaphat nehogy félre nyeljen. Kibírták semmi bajuk nem lett. Nyalogatták a varratot de nem szedték ki se maguknak
2021. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintetek jó ha 3 órával előtte nem adunk neki inni, vagy hamarabb kéne elvenni tőle a vizet? Teljesen megkavarodtam annyi mindent olvasok...
2021. febr. 17. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!