Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg 10 hónapos koráig...

Tényleg 10 hónapos koráig kellene várnom, hogy a cicámat ivartalanítsam? Vagy csak hülyeséget mondott az orvos?

Figyelt kérdés
A kérdés azért merült fel bennem, mert voltam az egyik állatorvosnál, és ott azt mondták, hogy 10 hónapos koráig nem lehet ivartalanítani, mert gátolni fogja a fejlődését, azt megjegyezném, hogy a cicám nőstény, és most tüzel először, 6 hónapos, és az agyamra megy ezzel az idegesítő nyarvogásával.

2019. jan. 3. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Tüzelés elmúltával nyugodtan lehet ivartalanítani, nem kell tovább várni.
2019. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2019. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a lányra, mert a mi macsekunk 8 hónaposan már lekölykedzett!
2019. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Én 7 hónaposan ivartalaníttattam, mert kezdett pucsítgatni, ha simogattam a hátát, és mivel kijárós, frászt kaptam, hogy bekapja a legyet. Most lesz egy éves, gyönyörű, egészséges cica. Annyi különbség van, hogy nagyobbra nőtt, mintha akkor ivartalanították volna, miután elérte a teljes kifejlett méretét. De én így is imádom.
2019. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy szobacica, bocsi.
2019. jan. 3. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Az első tüzelés elmúlta után már lehet ivartalaníttatni. A miénk 5-6 hónapos kb. és most kezdett brekegni pár hete, hónap végén visszük az állatorvoshoz.
2019. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
87%
6 hónaposan már simán lehet. Csak vannak dokik akik valamiért ragaszkodnak ahhoz hogy majd x hónaposan...nekünk kandúr van, helyben nincs műtős doki és a legközelebbi városban 1 éves kora alatt nem voltak hajlandóak ivartalanítani ugyanezzel az indokkal hogy akkor nem fejlődik ki rendesen. Ahol meg én lakom, 5-6 hónaposan már ajánlják. Én vittem volna hamarabb csak egy nap 2x120 km-t buszozni a macsekkal nem lett volna jó, a legközelebbi városba is 2x40 km-t buszoztunk.
2019. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

A fiatalabb generáció orvosai már általában azt javasolják még ivarérés előtt kb 6 hónaposan már nyugodtan lehet, sőt ajánlott a jelölések stb megelőzése miatt.

A falusi, vidéki idősebb orvosok ragaszkodnak a "10-12 hónapos, első tüzelés után" blabla rendszerhez, mert

akkor még ezt tanulták.

2019. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Legtöbb helyen a 6 hónapot szokták javasolni kivárni. Mentett cicákkal alapítványnál mi is így csináljuk.

Ha befejezte a tüzelést, nyugodtan lehet màr őt is.

2019. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy régi, elavult nézet. Még fajtatiszta cicáknál sem ritka, hogy már 3 hónaposan ivartalaníttatják őket a tenyésztők, gazdihoz adás előtt, bár ez a nagyon korai ivartalanítás vitatott. 4 hónapos kor után viszont már simán lehet!
2019. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!