Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajtiszta cicát javasol...

Milyen fajtiszta cicát javasoltok, amelyiknek nincsenek gyakori, ismert betegségei? Vagy inkább válasszak egy menhelyes házimacskát?

Figyelt kérdés
Nem bírom nézni az állatok szenvedését. Gyermekem pedig szeretne fajtiszta cicát. Félek az egészségügyi gondoktól, pl. ha hétvégén nem találok neki orvost.
2021. febr. 18. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megbízható tenyésztőnél nagyon sok betegségre szűrnek minden fajtát (mármint amit ők tenyésztenek). Persze garancia nincs semmire, ahogy egy menhelyi házimacskánál sem (ők viszont nagyon szívós állatok és a menhely is elviszi őket kivizsgálásra, normális hely nem adja oda úgy, hogy eltitkolja, hogy beteg - persze azt nem tudják ők se megígérni, hogy mondjuk 10 éves korában sem lesz az).

Én azért választanám a menhelyit (de csak rendes helyről!), mert azzal megmentem egy állat életét.

2021. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

A legegészségesebb, legerősebb, legszívósabb a sima házimacska.

De mivel fajtisztát írtál, ennek a kitételnek meg is felel, ugyanis az utcai kevert házimacska 100% macska. Semmilyen másik faj nincs belekeveredve, csak macska macskával.

2021. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elnézést, valóban fajtára gondoltam, nem fajra.

2021. febr. 18. 15:45
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyereked bizonyos fajtát szeretne, vagy mindegy, csak fajtatiszta legyen? Nézzétek meg milyen fajták vannak, és az alapján válasszatok
2021. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Main coon, bengali, amik nagyon tetszenek neki. Hazimacskaval sincs baja, csak az van neki a nagyszuloknel.

Koszonom!

2021. febr. 19. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:
A maine coonból könnyebb betegeset találni, több problémájuk van, de a bengáli jóval aktívabb. Én a bengálira szavazok ha nem gond az aktivitás.
2021. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Minden macska fajtiszta....

Faj= kutya, macska, hal,....

2021. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem láttam a hozzászólást. Visszavonult az utolsó kommentet.
2021. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A sima házimacskánál a cirmos az egyik legjobb legokosabb "típus". Viszont 20 évig is élhet.
2021. febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi!

Hosszu tavra tervezzuk a macsekot.

2021. febr. 21. 09:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!