Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A zabagép macskám már a másik...

A zabagép macskám már a másik macska ürüléket is megeszi, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy voltuk mindenféle kivizsgáláson, nincs semmi testi baja és igen, kap enni bőven.

Csak imádja a hasát.

Folyton enne, ha egyszer hibázok és elől marad valami(mosogatóban egy edény, amiben kaja volt vagy egy szalvéta, kajaszaggal) akkor ellopja és megeszi a szalvétát, zacskót vagy kitakarítja a edényt.

Odáig jutottunk, hogy kiszedi és megeszi az alomból az ürüléket. Még a kutyám se csinál ilyet. Mégis mit csináljak?! Már mindennel próbálkoztam, rászólok, elküldöm, annyit értem el, hogy a jelenlétemben nem próbál semmi ilyesmit csinálni, de amint elmegyek remegve, megfeszülve jár végig minden négyzetmillimétert kaja után. Szó szerint megszállott. Láttam egy dokumentumfilmet egy kutyáról, akivel kiskorában lézerfénnyel játszottak és megszállottá vált. Folyton folyvást ugyanígy remegve megfeszülve kereste a fényt, amikor próbálták leszoktatni, semmi más nem érdekelte, na az én macskám ugyanilyen, csak kajával.



2021. febr. 21. 09:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Oké.
2021. febr. 21. 10:19
 12/18 A kérdező kommentje:
Esetleg meg lehet tanítani valahogy, hogy nem szabad?
2021. febr. 21. 10:19
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha nem szervi baj és nem vitaminhiány, akkor valami idegrendszeri probléma lesz. Ez lehet vele született, illetve szerzett. Az, hogy remegve keresi a kaját, nem normális! Valami nem oké vele. Macska pszichológust kellene felkeresned, mert ennek nem lesz jó vége...
2021. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Talált cica amúgy, először arra gondoltam, hogy mert éheztették, de fél év alatt 3*-osára zabálta magát úgy, hogy mindig kint hagytam előtte, hogy vegye észre, többet ne éhezik. De nem múlt el.
2021. febr. 21. 13:22
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt a fórumon is többször szóba került már az, hogy a mentett cicák - akik éheztek/éheztették -, zabálósak lesznek. Nem mind, de gyakran. És nem lehet őket erről leszoktatni. Pont ahogyan te is írod, szinte remegnek az ételért. Úgy tűnik, a macskabuksi így van behuzalozva.


Ezt találtam, igaz, kutyákra. Kimásoltam egy mondatot


[link]


A macskák bélsara általában ízletesebb számukra, mivel ízesebb, magasabb fehérjetartalmú eleséget esznek.

2021. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem is beles a macskám, de szerencsére a sz4rt nem eszi meg.

Így is sokszor kiidegel, és legszívesebben elajándékoznám, de a másik cicám miatt nem tudom (túlzottan kedveli, mással nem jönne ki valószínűleg.)


Szerintem meg kéne kérdezni egy dokit hogy van-e valami étvágy csökkentő. Esetleg nyugtató spray, tabletta..

Ha látod hogy eszi a kakit akkor meg kell büntetni, hogy tudja nem szabad.

2021. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem mentenék sose macskát, sajnos sokan így sérülnek mint ahogy a tiéd is. Nem normális a viselkedése, és ha testileg rendben van akkor vmi idegrendszeri probléma, azt meg nem hinném h át tudod programozni. Én megválnék tőle, de ez én vagyok. Gondolom te vmi megoldást keresel. Remélem találsz!
2021. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Ez nem mentett macska kérdése. Volt mentettem is, lány nem csinálta ezt. Pedig az aztán igazán ramaty állapotban volt..


Enyémek reggel -este kapnak kaját első perctől. Plusz éjjel nappal hozzá férnek a száraztáphoz.

4 macskám van plusz 2 anyumnál és egyedül az egyetlen kandúr műveli ezt. Akár 2-3 óránként jönne be a száraztápot zabálni. Meg mindent is. Kicsit már kiakasztó amit csinál. Azt gondoltam biztos nincs tápértéke a kajájának.. Igy a száraztáp márkásabb kitekat, prevital stb... De rettenetesen hamar elfogynak.

Lehet ezeknek se magas a tápértéke csak az ízük miatt eszik. Talán ezt is le kell váltanom.. Mert érdekes módon csak akkor nemjön egésznapos zabára, ha hajnalban egerészett vagy madarászott.

Lehet érdemes lehet Neked is megnézni a macska kaják tápértékét hogy megfelelő e neki.

2021. nov. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!