Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hajlandó meg enni a...

Nem hajlandó meg enni a száraz tápot, még a jutalom falatot sem. Ez nagy gond?

Figyelt kérdés

Nincs gond a fogával szépen rág mindent nagy részt alutasakot kap meg néha konzervet de azt ritkán. Nyers húst is szokott kapni, főtt húst is, krumpli nyersen a kedvence amikor vágom föl valahogy egy darab szinte törvényszeru hogy leessen na akkor ő rohan és szájába elviszi és megeszi. Szereti a brokkolit és a répát is. Szóval ezeket is megrágja. Szaraztapból már kb 10.000ft-értékben vettünk neki mindenfajtát kipróbáltunk ami ekkora keretbe bele fért de többet nem akartunk kidobni az ablakon szomszéd néni cicája persze örült az ingyen tápnak... Jutalom falatot sem eszi meg számomra hihetetlen.

Van valami "értelme" a száraztápnak? Többet nyújt mint a nedves?

Hogyan vegyem rá hogy megtegye?

Próbáltam már közé dugni egy szemet a húsba a nedvessel össze keverni de ott hagyja vagy kikopi



2021. febr. 25. 08:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Azt adj neki amit megeszik. Ennyi.
2021. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
kényes macsek, amíg adsz neki jobbat is, válogat. ha majd két napja éhezik, megeszi ^^
2021. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
2. A macska nem kutya, simán képes éhenhalni, mellesleg az éheztetés roncsolja a máját.
2021. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Halkan jegyzem meg, hogy krumplit adni a macskának tilos. Nyersen pláne.


A kérdés inkább az, hogy milyen az a sokféle táp, amit kipróbáltatok? Konkrét márkákat írj. Lehet, hogy egyszerűen a gyenge minőségű táppal van a gond.

2021. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az összesre nem emlékszem de amire igen az a purina one, real nature, Dado, ki próbáltuk direkt a whiskast is hátha de nem, Felix, royal canninos valami vitaminos volt meg valami magas hustartalmu utóbbiból a szomszéd néni adott egy keveset ingyen mert már annyit adtunk nekik:D hátha azt megeszi de nem...meg tuti volt még mert nem nagy kiszerelésben vettük szóval ez nem az összes haza jön párom meg kérdezem hogy ő mire emlékszik.

Amúgy tudom hogy nem jó neki mondtam dokinak is hogy megeszi de azt mondta hogy ha nem én adom neki direkt csak ahogy említettem akkor nem lesz gond csak akkor ha naponta nagy mennyiségben kap ezért sokszor már mosogatonal vágom a krumplit hogy oda essen. De lehetetlen tőle elvenni ha eszi először játszik vele megöli, és csak utána eszi meg. Na de Mind1 nem ez a lényeg :)


De egyébként nagyon fontos nekik a száraz táp? Mert ha nem az nem erőltetem. Nekem az a fura hogy a jutalom falatot se eszi. Abból is több fajta ki lett próbálva. Orvost nem akarom zaklatni eleinte naponta hívtam már ciki lenne ilyenek miatt halistennek nincs baja a cicunknak csak 2 hónap múlva kell mennünk oltásra akkor majd megkérdezem őt is személyesen egyenlőre kíváncsi vagyok.

2021. febr. 25. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Van valami "értelme" a száraztápnak? Többet nyújt mint a nedves?


- Szerintem a fogat, ínyt jobban ápolja. Mert itt muszáj rágni. És a nedves táp esetében, ahogy kiteszed, egyből indul a romlás folyamata, nem véletlen hogy sok cica csak a frissen bontott tápot eszi meg.


Az viszont szerintem nem jó, ha ennyi zöldséget eszik egy obligát húsevő. Nem állítom, hogy "nem tesz jót", de hogy valami oka van, az biztos.

2021. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Purizont próbáljátok ki. Én még nem láttam macskát, aki arra finnyázott volna.
2021. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jajj nem naponta eszi ne hogy azt hidd :) doki ajánlotta hogy vitamin helyett sokkal jobb ha hetente egyszer kapja ezeket a zöldségeket. Okés ki próbáljuk :)
2021. febr. 25. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell "vitamin helyett". A jó minőségű tápok teljes értékűek, különleges eseteket kivéve semmi szükség nincs vitaminpótlásra azok mellett.
2021. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Neharagudj de inkább az orvosra hallgatok. Egyébként nem ette meg a tápot felhívtam az orvost azt mondta hogy ne aggódjam túl valószínűleg nem szereti a száraz tápot azt mondta hogy nem én vagyok az egyedüli ilyen gazdi akinek nem eszi meg a cica. Viszont azt mondta hogy a biztonság kedvéért vigyem be hamarabb és megnézi esetleg nincs-e egyéb baj a cicával.

Ha voltunk a dokinál megírom hogy mi volt hátha valakinek hasznos lesz.

2021. febr. 27. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!