Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámat szeretném tanítani,...

Macskámat szeretném tanítani, de jutalom falatot nem adhatok neki. Hogyan máshogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy cicám és szeretném tanítgatni, de van egy betegsége amiből kifolyólag, csak 1 fajta speciális száraz eledelt ehet, így bármilyen más jutalomfalatka ki van zárva.

Sajnos elég dagi, úgyhogy ha étellel is próbálkoznék akkor se enné meg.

Öteleteket szeretnék, hogy milyen más módszerrel lehet még tanítani a macskát, vagy bármilyen más állatot, aholl az étellel/jutalom falatkával való jutalmazás kiesik.

Előre is köszönöm.



2015. nov. 8. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire akarsz megtanítani egy beteg, dagi macskát?
2015. nov. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A betegsége az életben egyáltalán nem akadájozza, csak annyit befolyásol, hogy nem ehet meg mindent.


Hallgasson a nevére, pitizzen, üljön , feküdjön, parancsra nyávogjun stb. Amire csak lehet.

2015. nov. 9. 00:24
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

...ez egy macska.


Nem egy kutya.


A nevére talán még hallgatni fog - de pitizni, ha beleszakadsz, se fog, SOHA. Ülni és feküdni, parancsra szintén nem fog - ami pedig a nyávogást illeti... a nyávogás nála ösztönből jön. Ha azt mondod neki; "Kuss legyen!", akkor is visszapofázik. Ilyenek a macskák, öntörvényűek... nem taníthatóak... egy macska szolgaként tekint az emberre, és te bizony szolga vagy.


Azért vagy, hogy őt szolgáld, nem fordítva... ha nagyon tanítgatni akarsz, szerezz be egy kutyát, de erről mondj le, mert nem fogsz elérni semmit.

2015. nov. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül én még várok legalább még 1-2 olyan kommentet ami bármilyen lehetőséget, módot nyújtana. A szándék megvan ,de a megfelelő módszer hiányzik.
2015. nov. 9. 00:46
 5/10 macdln ***** válasza:
100%

Nálunk ott megáll a tudomány, hogy jönnek a "Cicc"-re és "pitiznek". Bár nem tudom, hogy mennyire nevezhető annak :D Pl. Elkezdem őket hívni és már jönnek is, két lábra állnak, cukin nyávognak, nyújtogatják a mancsukat felém, megsimizem őket, elkezdenek dorombolni és utána mindenki kap néhány jutifalit. Egyik cicám, ha eldobok egy plüsst, utánarohan, a szájába veszi, cibálja, hurcibálja összevissza a szobában, futkározik vele, eddig még egyszer sem hozta vissza. :) Általában nyálasan, koszosan szoktam megtalálni a fotel alatt.... :D

Youtube on sok videó van arról, hogy mi mindent is tault már meg néhány cica. "gurulás", halottnak tettetés, ülés, stb. A cicákat, ha kiskoruktól szoktatják őket , meg lehet tanítani akár sétálni is. (hámmal)

Nem egy olyan ismerősöm van (köztük több tenyésztő is), aki megtanította a cicáját/cicáit is.

Szóval próbálkozz, tényleg könnyen taníthatóak. :) Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan lehetne a cicust inspirálni jutifali híján.

2015. nov. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém se ehet jutalomfalatot a tartósítószerek miatt.

Esetleg etetési időben 1-2 szem táppal megpróbálhatod tanítgatni. Az enyém pl. tud ülni, amit jutalomfalattal tanítottam meg, de már anélkül is csinálja.

Kaja nélkül mi a "hozd vissza játékot" tanítottuk meg neki. A simogatás és a játék is ösztönzően hat. A macska igenis tanítható és tanulékony is, csak éppen más jellem mint egy kutya. De ettől még nem nézi a gazdáját rabszolgának...De meg se lepődök hogy egy vérbeli kutyapárti magyargyűlölő itt leírta a tutit.

2015. nov. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 macdln ***** válasza:

Utolsó válaszoló ! Manapság már nem csak whiskas meg dreamies jutifalikat gyártanak, amiknek a hústartalma csak 4 % körüli és teli vannak tartósítóval meg színezékekkel.

Vannak teljesen adalékanyagmentes, sőt még gabonamentes és nagyon magas hústartalmú jutalomfalatok is.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá sajos,pedig három szobacicám is van.

Viszont annyit biztosraa tudok,hogy igenis ők is képesek olyan dolgokra,mint a kutyák. Láttam tehetségkutató műsorokban is ,ahol vagy húsz cica be van idomítva és nagyon ügyesek.

Az apám mesélte,hogy neki volt egy nőstény cicája,akit megtanított arra,hogy a wc-t használja, Így nem kellett cicaalmot vennie.

De nem tudok sokat segítni ezzel a válaszommal bocsi. Nem értek az idomításhoz.

2015. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a kommenteket.
2015. nov. 10. 14:51
 10/10 anonim válasza:
Tudom ez régi kérdés de mielött új jutifalatokat adtok a macskátoknak aki beteg kérdezzétek meg az állatorvost hogy biztos adhatsz e neki(még akkor is ha ilyen jó minöségü)
2017. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!