Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet macskát helyesen...

Hogyan lehet macskát helyesen nevelni?

Figyelt kérdés
Szinte egy éves a macskám, és minden bajom van vele. Széttépte a fali naptárat, a szőnyeget, a függönyt, az abroszt, az ágyneműt, mindent, amit csak tudott. Kaparóként pedig a konyhai kolcárt használja, annak ellenére, hogy kapott saját kaparót, és legalább 10 különféle játéka van. Felmegy az asztalra, a konyhapultra, ételt lop, pedig mindig van kaja a tálkájában. Bármilyen féle nevelést kerestem, mindegyiket rossznak találnak valamilyen szinten. Például az asztalról lelököm, vagy vízzel spriccelem le, mégse tanul belőle. Ha kaparász, szoktam egyet legyinteni rajta egy légycsapóval, de abból sem tanul. Ha valakinek van valami bevált macskanevelő módszere, szívesen várok minden tippet!

2021. febr. 26. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség. Amint elkezd rosszalkodni, azonnal rá kell szólni, és mindig ugyanazzal a szóval (nálunk ez a nem szabad, de nem a kifejezés a lényeg). Közben akadályozd is meg, amit csinál: vedd el tőle, rakd őt odébb stb. Büntetni nem érdemes és nem is szabad, meg fogja tanulni anélkül is. A macskák nem hülyék, csak szeretik, ha az van, amit ők akarnak. :)

(Amúgy mi az a kolcár?)

2021. febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy csináltuk mi is, mint az 1-es válaszoló. Csak mi a NEM!-et használjuk. Nagyon szépen megjegyezte, mit szabad, mit nem szabad. Csak nagy ritkán vannak kicsapongások.

Úgyhogy az elsőt megismétlem én is: következetesség, állandóan.

2021. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy ha macska van a lakásban, semmilyen kaját nem hagyunk elől. A konyhapultra ugrálásról én úgy szoktattam le őket, hogy ragasztószalagot raktam rá (a ragadós felülettel felfelé). 1x beleragadtak és onnantól kezdve messzire elkerülték.


A konyhaszekrény oldalára vagy amit kaparnak arra is rakhatsz kétoldalú ragasztószalagot és egy idő után leszoknak róla.


A kaparófàt pedig dörzsöld be mondjuk macskamentával.

2021. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, kipróbálom őket! 1-es, elnézést kérek a kolcár kifejezésért, erdélyi vagyok, s nálunk egy kis, konyhai kanapé-szerű sarokülőrészt nevezünk kolcárnak(ezek szerint a románból vettük át:))
2021. febr. 26. 08:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ne viccelj már, nem kell elnézést kérned :) Csak rákérdeztem, mert nem ismertem ezt a szót, nem értettem. De ma is tanultam valamit. :)

A cicához pedig sok türelmet kívánok! Az a lényeg, hogy bármilyen aranyos is rosszalkodás közben, ne kezdj el gyönyörködni benne, hanem azonnal állítsd le. Fogja még feszegetni a határokat, de te legyél kettőtök közül a kitartóbb!

2021. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad! Ennyit szólok rá hangosan, vagy ha nem ért akkor rácsapok a lábamra és még egyszer hangosabban mondom, a nevét is. Közbe intek a kezemmel.

Ilyenkor már abbahagyja.

Korábban mikor nem értett belőle spriccolóztam is, és végső esetben egyet rácsaptam a popójára (nagyon gyengén).


Felugrálás, rongolás- borsmenta illóolajat cseppentek a bútorra ahova nem akarom hogy menjen.

Nálunk ez a rattan cipőspolc. Azon akart élesíteni, pedig 3 bútora van.

Olajozás után nem ment a közelébe.

2021. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rombolás *
2021. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én az ágyra felugrálásról úgy szoktattam le, hogy amikor felugrott, akkor a vizes kezemet felé ráztam, magyarul lespricceltem, és leszokott róla pár nap alatt. Az szennyesatartóba való ugrálásról szintén így, és sikerült :) A határozott NEM, szintén bevált nálam is.
2021. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat kell játszani vele, legyen kaparofája. Macska bútora amin örjönghet.

Fontos ha játszol vele ne a saját kezeddel,hanem macskajáték kínál/akár házi készítésű kis madzag jatèkokkal :D

Három macskám van

Mindegyik fiatalon rosszasag volt.

Most 15/16 évesen mindegyik maga a zen. Olyan nyugodtak ma már.

Nem lesz mindig ilyen aktív,nyugatasson meg a tudat :D

2021. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!