Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlreagáltam, vagy helyesen...

Túlreagáltam, vagy helyesen cselekedtem?

Figyelt kérdés
Pár napja nem eszik száraztápot a cica, de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, arra gondoltam, hogy kezd finnyásodni. Ma reggel arra ébredtem, hogy a cicusom hangosan, keservesen nyávog. Megnéztem, mi van vele. A konyhában volt, és amíg én aludtam, a cicusom lepiszkálta a konyhapultról a sajtos stanglit, és csócsált belőle. Adtam neki cicának való reggelit. Gondoltam, biztosan éhes. Aztán felvettem a szemüvegemet, és akkor láttam, hogy ahol evett a cica a stangliból, ott vérfoltok vannak. Miután végzett a reggelivel, megnéztem az ínyét, és borzasztó piros volt. Azonnal kértem időpontot az állatorvostól, riasztottam apukámat, hogy munka után el KELL vinni a macskát állatorvoshoz, mert gyulladt az ínye (a faluban nincs állatorvos, nekem meg nincs kocsim. Tömegközlekedés errefelé gyakorlatilag nincs, a férjem dolgozik és bizonytalan, hogy mikor végez, úgyhogy kell a segítség). Azóta eltelt kb. 1 óra, és visszább húzódott a gyulladás, de nem néz ki megnyugtatóan. A fogacskái tövében duzzadt, pirosas az íny. Lehet, hogy csak a stangli volt neki kemény, illetve a sajtdarabok sértették fel az ínyét és fölösleges az egész cirkusz? De akkor miért nem eszi napok óta a száraztápot, amit eddig elképesztő tempóval zabált?
2014. jan. 24. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a cica? Lehet épp most a fogváltás korszakában van (6 hónap).
2014. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
9 hónapos. Lehet fogváltás, de nem vagyok benne biztos. Valami tuti van vele, mert nem úgy viselkedik, ahogy szokott. A legszembetűnőbb az volt, hogy tegnap, amikor főztem, a füle botját sem mozdította. Máskor amint a konyhapultnál van valaki, a cicus azonnal ott terem, és kunyerál, ágaskodik, várja, hátha lepottyan neki valami finom falat. Illetve az esti "öt percet" sem tapasztaltam nála pár napja. Amikor a cicus rohangál körbe-körbe a lakásban, és felugrik mindenhova. Játszani sincs nagyon kedve, hiába adom neki oda a kedvenc játékát, bepöcköli a szekrény alá. Szóval valami nem százas.
2014. jan. 24. 10:17
 3/9 anonim ***** válasza:
adj neki macska halas ízű ropit. az én macskám nagyon szereti :)
2014. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy a stanglitól piros az ínye, főleg, hogy napok óta nem eszi a tápot, valószínűleg a fajdalom miatt. Szóval feltétlen mutasd meg orvosnak.
2014. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az nyilvánvaló, hogy fogínygyulladása van, a nagyobb gond az, hogy ha a fogak alatt megtelepszenek a baktériumok, akár az egész szervezetben szétterjedhetnek általános, vagy konkrét szervi megbetegedést okozva.

Sajnos az sem kizárt, hogy valamelyik gyakori fertőző betegsége van, ami ilyen tünetekkel jár.

Délutánig biztosan kibírja, de mindenképp vigyétek el orvoshoz, ahogy lehet.

2014. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Délután 4re megyünk dokihoz, és akkor kiderül, hogy pontosan mi a baja a ciculinak. :)
2014. jan. 24. 14:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos, mi a helyzet a cicával?
2014. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A cicusnak fogínygyulladása van. Kapott rá gyógyszert, és 3 hét múlva megyünk vissza kontrollra, illetve megbeszélni az ivartalanítás időpontját.
2014. jan. 25. 09:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem komolyabb!

Ha esetleg nem javulna, feltétlen kérj vérvételt.

2014. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!