Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esély macskáknál 24 órás...

Van esély macskáknál 24 órás svédasztalos ellátásról menürendszerű félpanzióra váltani?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, kicsit elkapattuk a macsekokat. Hárman vannak, de hiába jönne ki konzervvel olcsóbban a kajájuk, csak tasakosat tudok venni nekik, mert mindegyik más ízesítéseket hajlandó megenni. Ráadásul egész nap, folyamatosan kérnek, pedig a száraz is ki van nekik téve. Egy az Animonda, kettő a Felix márkát hajlandó csak enni. Szárazból a Matisse ivartalanított macskáknak gyártott verzióját kapják. Szeretnék áttérni arra, hogy naponta csak kétszer kapnak nedveset, de akkor megeszik, amit eléjük rakok. Van erre esély? Sikerült már valakinek?
2021. márc. 3. 13:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

"A kaja összetevője alapján mindössze 4% az a húsféle, ami az ízesítést adja."


Itt van a cica elásva. A gagyi nedvestápok cukrot, ízfokozót tartalmaznak, a cica nem lakik jól, ellenben jó kis függőséget tud okozni. Ezért kérik állandóan, nasi és mekiskaja cicamódra. :)

A megoldás nem csak a szigor (természetesen az is), hanem a minőségibb nedvestáp, ami kitölti a cicapocakot.

Egyébként én még a napi kétszeri nedvest is soknak találom az állandó száraztáp mellé. Persze kell a fokozatosság, szóval ne rögtön ezzel kezdd, de a napi egyszeri nedves nyugodtan lehet célkitűzés.

2021. márc. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
Akkor sem etetunk kutyakajaval macskat, es forditva sem. Teljesen mas tapanyagokra van szukseguk. Ha a sporolas a cel,tessek fozni neki, vagy nem kell tartani allatot, ha nagyon megterhelo az a kb 10 ezer forint, amibe egy kb 4-5 kilos macska ( jo minosegu)havi kajaja kerul.
2021. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
az ég világon semmi bajuk sem lesz a kutyakajától
2021. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel a mienk is bepróbálkozott, de nem nagyon hatott meg. Pontosan tudjuk hogy van amelyik íz nem a kedvence, de mivel nagy kiszerelésben vesszük amibe több íz is van, nem tudunk mit csinálni. A nedvesből még az utált marhás ízűt se hagyja meg mert tudja hogy nem kap mást, napi 1x fixen este 6kor kap és ennyi. Ha nyávog szintén nem kap, ha lenyugszik hívom, nálunk a "gyere kaja" a varázsszó és akkor adom. Száraz táp egész nap van előtte,abból csipeget.
2021. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megörököltem egyszer egy ilyesmi cicát. Csak a whiskast, felix alusat ette. Napi 3-4et. Friskies tápot.

Először tápot váltottunk. Alusról úgy szoktattam le hogy pár napig nem adtam neki. Vettem konzervet, abból kínálgattam. Ki kellett dobni vagy 2-3 konzervet mire beadta a derekát és átszokott.

Tehát csak kitartónak kell lenned, és ellenállni a kis "zsarnoknak". Bármennyire ordibál és ha bosszút is áll, nem kell neki engedni.

2021. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
#15 Még ha örököltem volna, de ezeket én csesztem el. Egy született csak nálunk, a másik kettő befogadott cica. Amikor idekerültek, a vasszöget is megették, nemhogy a macskaeledelnél válogattak volna. De mindegyikkel eljutottunk oda, hogy ez sem jó, az sem jó. Na de most majd megismerik mindhárman a magyarok istenét. :)
2021. márc. 3. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!