Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan örökbefogadok egy...

Hamarosan örökbefogadok egy cicát a menhelyről.Miket szerezzek be?

Figyelt kérdés

Etető és vizes tál,kaja,bolha és kullancsíró,macskaalom.


Milyen fajtát vegyek?Mi az amit meg szerezzek be?


Kinti benti cica lesz.A terasz meg lesz csinálva úgy hogy nem tud onnan tudni kimenni.

6 hónapos kandúr.A felszerelések nagyobb részét a szüleim fogják megvenni,de én is beszállok a költségekbe.



2021. márc. 4. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen fölösleges neki drága alvóhelyet venni. A miénknek is volt, de eladtuk, mert sose használta, helyette egy pokróccal bélelt dobozban alszik, amire rá van húzva egy régi póló, hogy zártabb legyen, kb. így: [link]


Illetve amit még nem írtak, az a féreghajtó. Normális esetben csak kb. 3 havonta kell féregteleníteni, de jó, ha mindig van otthon belőle.

2021. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is ilyen kuckót csináltam 11-es. Az alomláda szerintem jobb, mint a tálca, mert bent marad a szag. Mi is a spar-os almot használjuk, teljesen jó és olcsó.
2021. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Amit nem lehet megúszni: alomtálca, alomlapát, kajás és vizes edény, biztonsági nyakörv, orvosi vizithez egy tisztítható, masszív doboz, amit tudsz hordozni és elég nagy.


Az állatorvoson, cicatápon ne spórolj, de drága játékokat és bútort venni nem feltétlen kell.


Kaparófa kapható kartonpapírból is, de vehetsz csak 5-6 méter daróckötelet, szorosan rátekered a lépcső korlátra vagy a szék lábára, és kész.


A kartonosba lehet szórni macskamentát, azt szeretik, és könnyebb rászoktatni vele szerintem.


Én is azt tanácsolnám, hogy elsőre olcsóbb játékokat vegyél, és ha a cicát érdekli, akkor érdemes beruházni.


Ha rövidebb szőrű, egy elektromos takaró jó lehet neki, általában szeretik ha melegebb helyen alszanak, pl radiátoron.


Papírgalacsint, botot szalaggal, lézert, kislabdát meg olcsón is össze tudsz hozni.


Szeretnek magasan ülni is, szóval ha van neki egy üres polc, ahova felmehet, azt értékeli majd.

2021. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. márc. 5. 12:17
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a zooplusról szoktam rendelni a cicámnak, nagy választák van magas hústartalmú tápokból és kb. mindent meg lehet ott venni, ami a macskatartáshoz kell. A hátránya az, hogy relatíve nagy tételben kell rendelni, elég magas a minimális vásárlási összeg, de máshol az országban nem kapható, nagyon jó ár-érték arányú tápokat árulnak, én szárazból Purizont szoktam venni a cicónak, sokkal jobb az összetétele, mint a Royal Caninnak. Arra figyelj majd, hogy rendesen igyon a cica, amikor szárazat eszik!
2021. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Mi a helyzet? Megérkezett már a cicus? :)

Amúgy nem tudom, miket vettél eddig, de hátha valakinek hasznos lesz.

Én sem ajánlom a drága macskabútorok, fekhelyek előre megvásárlását. Mi mindent megvettünk, ehhez képest a macskánk mindenhol alszik, csak a kosarában nem (na jó, nagyon ritkán). A búvóhelyes, többszintes kaparófa “erőd” fekhelyeit meg egyszerűen kinőtte, mivel óriási termetű cica, ami persze még mikor örökbefogadtuk, nem derült ki. A búvóhelyektől meg pl kifejezetten fél, miközben a rongyos kartondobozt bezzeg imádja. Hihetetlen állatok :)

Kezdetnek tényleg csak egy nagyon egyszerű kis fekhelyet vennék (de ezt se muszáj, egy ruháskosárból is csinálhatsz), aztán meglátod, mennyire szereti. Tegyél ki dobozokat, azoknàl megfigyelheted, mennyire szeret bebújni (bár mondom, a miénk azokba imád, a kaparófás bebújót meg letojja...). Kis pinponglabdát, egeret is mutathatsz neki, botot is eszkábálhatsz. Így látod, melyik érdekli őt és utána ha gondolod, vehetsz már többet, strapabíróbbat. A miénket kizárólag a labdák érdeklik (kb 10 db van/volt, mindet elhányta a lakásban, néha előkerül egy-egy), a játékegér, bot, csörgős takaró alig. Még a lézert szereti. Ja meg folyton lopkodja a kupakokat, gyorskötözőket, spárgát, cipőfűzővel, zacskókkal játszik, kergeti a farkát...Nagyon el tudják foglalni magukat. Csak oda kell figyelni, balesetveszélyes tárgyakhoz ne férjenek hozzá (tisztítószer, törékeny dolgok, gyógyszer, mérgező szobanövények, nagyon apró és emiatt könnyen lenyelhető dolgok stb), én pl a nejlonzacskókat is jól elzártam.

2021. márc. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Csütörtökön megyünk a cicáért.Eddig nem tudtuk elhozni mert a teraszt megcsináltuk macskabiztosra így nem tud kimenni onnan.(sajnos csúszott a dolog ezért nem érkezett meg a cica.)

Már mindent beszerezve neki.

2021. márc. 23. 14:22
 18/18 anonim ***** válasza:
49%

Tudom késő,de valakinek még jó lehet:

Fekhely

Kaparófa

Etető-itató tálak

Konzervek,Tàpok

Fésű

Takaró

Játékok(egér,csörgő)

Bolhairtó

Stbstbstb.

2022. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!