Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hiperaktív 6 honapos macskám,...

Hiperaktív 6 honapos macskám, benti, nagyon kártékony, kezelhetetlen. Kinek mi vált be ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Pedig rengeteget foglalkozunk vele. Támad, a kifulladásig rohangál, ha már nagyon elfárad, csak akkor bújik.
2021. márc. 7. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ivartalanítsátok, ha még nem volt tervben.

Másrészt kamasz, kb csak az idő segít, pár hónap és kinövi. Próbálj következetes lenni, ha titeket támad, állítsátok le, tanulja meg, hogy az emberi kéz/láb/stb nem játék. Tényleg jobb lesz később, hidd el. :)

2021. márc. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most lett ivartalanítva.
2021. márc. 7. 01:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miénk is ezt csinálta ugyan ilyen korban. A pingpong labda a kedvenc játéka, ő is lihégésig püfölte, ilyenkor elvesszük tőle, pihen, majd visszakapja. Próbáld te írányítani a játékot játssz vele pl madzag, sál, plüssegér stb. De nálunk azt is szereti ha kergetem vagy lesből megtámadhat.
2021. márc. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell bírni, minden kamasz macska ugyanilyen. Egyéves korára le fog higgadni, szelíd, bújós cicává válik, minden macskánk ugyanezt csinálta. Türelem.
2021. márc. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiperaktivitás, hanem teljesen normális életkori sajátosság. Értékes dolgokat, amiben esetleg kárt tehet, el kell zárni szekrénybe vagy olyan helyiségbe, ahová nem mehet be, illetve kényes bútorokhoz lehet macskariasztót kapni, ha azzal befújjátok, nem megy oda. Kézzel, lábbal, ujjakkal sose játsszatok vele, mindig valamilyen tárgyat vagy játékot használjatok.
2021. márc. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vastag munkáskesztyűt húzva játszottam vele, azt támadhatta, rugdoshatta meg harapdálhatta. De akkor is tele voltam sebekkel, míg fel nem nőtt... 1 éves kora után egy cuki, bújós, jámbor cicababa lett belőle. Elmúlik a dilikorszak.
2021. márc. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, ez megnyugtató 🙂😻
2021. márc. 7. 04:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen korban van, a minél több ugrálós-futós játék segít csak, azzal le tudja vezetni az energiáját. Én megtanítottam visszahozni az eldobott játékot, el is fárad tőle és vicces/aranyos látvány is. :))
2021. márc. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
nejlonzacskó vált be
2021. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen ezek ilyenek :) majd lenyugszik, addig bírd ki.
2021. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!