Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hiperaktív a macskám, kezelhet...

Hiperaktív a macskám, kezelhetetlen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtam be egy kiscicát, most kb 13 hetes, megvan úgy 3 hete. Ha nincs itthon senki bezárom a szobámba, ha valaki figyel rá, akkor ki van engedve így még van két előszobája egy nappalija és egy lépcsője ahol mászkálhat. Eleinte nagyon aranyosnak tartottam ahogy játszik meg szaladgál, de kezd eldurvulni. Rohan mint egy őrült, széttépi a zacskókat. Ha rákiabálok, ráfújok, siccegek nem érdekli. Ha odamegyek, elszalad. Ha a kezemben van harap karmol, ha rákoppintok az orrára akkor azt hiszi hogy benne vagyok a játékban. Ha erősebben rácsapok abbahagyja de elszalad utána és tovább vandálkodik. Szerintem hiperaktív, de nem tudom biztosra. Le lehet valahogy szoktatni róla? Esetleg kinövi? Nagyon zavaró a rombolás amit csinál. Ha nem fejezi be sajnos ki kell vinnem a lovardánkba mert kezd lakhatatlanná válni a lakás.

2012. nov. 27. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ő az első macskád? Általában ilyenek a kismacskák. Ki fogja nőni. Le kell fárasztanod, vagy hozz mellé még egy macskát. Egymással durvulhatnak, ahogy akarnak, hozzád már csak hízelegni mennének.

Adj neki játékot, akár egy papírgalacsint, vagy csokipapírt. Legyen mivel játszania. Vagy egy csörgő, vagy pattogó labdát.

2012. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ő az első macskám. Sajnos két macskára már nem nagyon van kapacitás. Az a gond hogy minden tele van játékokkal, egy csomó galacsin, macskajáték meg hasonlók borítanak be mindent. Kb 5 mp-ig játszik vele aztán felugrik a bőr kanapéra (nem épp kíméletesen) majd gyilkolja a puffot... De remélem igazad lesz és kinövi mert nagyon a szívemhez nőtt és amikor épp olyanja van nagyon aranyosan szunyál az ölemben. :)
2012. nov. 27. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Pár hónap és kinövi. Addig pakolj el minden olyan dolgot, amit sajnálsz, kivéve a kanapét, azt esetleg letakarhatod valamivel, amíg lenyugszik. Egy éves korban már a nap legnagyobb részében aludni fog, lustálkodni, hízelegni. De már fél évesen se lesz ennyire hiperaktív.
2012. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
A miénk fél éves és valami félelmetes mennyiségű energia van benne. De ha lemozgatjuk, nem rombol. Vannak olyan cicajátékok, amikkel rendesen meg lehet futtatni. Pálca végéről gumiszalagon lógó egér, lézerpötty, hasonlók. Klikkerezek is vele, megtanítottam hogy ugorjon oda, ahova mutatok. Ha kifárasztjuk, utána egy tündér. Ha nem foglalkozunk vele, akkor meg emberevő vadállat. Valahogy le kell kötni az energiáit, ez megoldja a problémákat.
2012. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jeannie ***** válasza:
Játsz vele, semmi baja nincs, egyszerüen csak jól érzi magát, és jó sok energiája van. Fogj egy zsinórt és huzigáld neki, meg lóbáld, hogy ugráljon, attól jól kifárad. Az enyém is ilyen, délelőtt és délután is egy jó fél óra játék után viszont tündérré változik, és átalussza az éjszakát.
2012. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 1. 23:03
 7/8 anonim ***** válasza:

szoktad nézni az Animal Planet clubban a Pokoli macskákat?

szoktak ott lenni "kezelhetetlen" macskák. ne érts félre, de mindig kiderül hogy a gazda a hibás.

2012. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Láttam egyszer kétszer, szerencsére az én cicám messze áll azoktól :)
2012. dec. 31. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!