Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Foresto nyakörvről vélemények?

Foresto nyakörvről vélemények?

Figyelt kérdés

Ma vettem a cicámnak Foresto nyakörvet. Hát nem mondom hogy olcsó volt de sajnos a csepegtetős módszerrel nem értem el semmit max egy hétig volt bolha nélkül a cicám.

Nagyon szokatlan még neki sosem volt nyakörve.

A kérdésem az lenne hogy mikor fejti ki a hatását? Mikorra várhatom hogy elkezdenek a bolhák kiugrálni?


2021. márc. 9. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Remélem úgy tetted rá hogy rendesen érintkezik a bőrével, mert ha laza rajta akkor semmit nem fog segíteni. A másik az hogy kell kb 10-15 nap mire kifejti a hatását. A kullancsok bele fognak menni de elpusztítja majd őket, tehát ki is fognak esni belőle. Ha bolhás az állat amikor ráadod akkor a bolhák elpusztulnak pár nap alatt de a tetemeik benne maradnak de idővel kipotyognak belőle úgyis, csak így hosszabb idő. Viszont bolhák eleve nem fognak bele menni az állatba vagy ha bele is mennek elpusztulnak elég hamar. A kullancsok bele fognak menni de elpusztulnak, tehát esélyük sem lesz arra hogy belefúrják magukat az állat bőrébe. Ha már van benne kullancs amikor ráadod akkor benne is marad csak elpusztul, viszont idő mire kiesik a helyéről.
2021. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mi a cicánkból fürdetéssel és csepegtetéssel(állatorvos csinálta) szüntettük meg a bolhákat. A mi cicánkon soha nem volt nyakörv így amikor azzal próbáltuk, valahogy mindig sikerült leszednie. Szerintem fokozatosan egyre kevesebb lesz benne. Egy két hét alatt ki kéne fejtenie a hatását.
2021. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi most 1 hónapja vettünk ilyet 2 macskára, előtte riasztó samponnal próbálkoztunk, ami nem használt...


A bolhákat szab szemmel is lehetett látni és folyamatosan vakaróztak.


A nyakörv feltétele után, érdekes módon halott, vagy kiugráló bolhákat nem észleltünk, viszont már más napra 1db bolhát nem lehetett látni rajtuk és a testük felületének 90% százalékát egyáltalán nem is vakarják.


Ami negatív hatása, hogy most a nyakukat szokták vakarni, az egyik sebes is lett kicsit, bár 4-5 nap alatt eltűnt a seb... Begyógyult.


A nyakvakarás azokban nem szűnt meg, viszont ez még mindig jobb mint amikor a bolhák miatt vakaróztak.



Mi a nyakörv mellé FLEE 3 in 1 sprayt is vettünk, amivel a bútorokat és a szőnyegeket fújtuk le...


Eddig sehol nem észleltünk azóta bolhát.


Ha lejár a nyakörv (7-8 hónap), majd kipróbáljuk, hogy visszatérnek e a bolhák, ha nem veszünk újat...

2021. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3. Vagyok.


Nyakörv eddig a mi macskáinkon sem volt soha és már 6 évesek lesznek...


Amikor túl lazán tettem rájuk, akkor zavarta Őket, amikor úgy tettem rájuk hogy 1 ujjam éppen hogy beférjen, akkor már 10 perc alatt megszokták és nem próbálták leszedni.

Az 1 hónap alatt 2* volt olyan, hogy magától kitágult rajta és le akarta szedni, de akkor ismét megszorítottam és nem zavarta.


Viszont 1 ujj mindenképpen férjen be, annál szorosabban nem szabad rátenni! Ez hülyeség, hogy a bőrrel közvetlenül kell érintkezzen!

2021. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kullancs szerencsére nem volt még benne soha (le is kopogom). Remélem nem is lessz. Viszont ő kinti benti cica de a nap 80%-át inkább bent tölti mint kint

Próbálkoztunk a csepegtetéssel Frontlinet vettem neki többször is ami nagyon szépen kiszedte belőle a bolhát de egy hét elteltével újra tele volt ezért nem éppen kifizetődő egy hónapba 2x Frontlinet venni ami 2500Ft. Ezért döntöttünk a Foresto mellett. Viszont most nagyon vakarózik harapdálja a szőrét egy folytába mosdik és mintha zavarná szegényt a nyakörv :/

2021. márc. 9. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!