Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen agresszív állandóa...

Miért ilyen agresszív állandóan a macskám? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy, már 7 hónapos cicám, augusztusban találtuk egy farakás alatt, kézben neveltem fel fecskendővel, nagyjából 7 hónapos és nagyon agresszív, nem lehet simogatni sem megszeretgetni mert rögtön nekimegy a kéznek és harap karmol, mindenkivel ezt csinálja és már nagyon unom. Nem nem dobom ki vagy ilyesmi, imádom az állatokat viszont szeretném tudni van e rá valami megoldás, most lett ivartalanítva. Próbáltam már azt a technikát hogy ha durva ott hagyom és "megtanulja", nem helyes amit tesz, vettem már neki játékot, kicsit játszik vele de megunja, pár napig probáltam a vízzel sprickolást mikor már nagyon durva volt. Az sem vált be. Van hogy ő ugrik az ölembe dorombolva, de mikor hozzá nyúlok újra kezdődik előröl minden. Van esetleg még remény vagy már örökre ilyen kis majom lesz?
2021. márc. 18. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Most éli a kamaszkorát. Nem lehet, hogy csak játszani akar?

Nekem, 12 macskám volt (megkaptak mindent de ez most mindegy). Mind, 5-8 hónapos korukban játszadoztak, hogy oda jöttek kicsit "ütögettek" a macsukkal, harapdáltak (sose úgy hogy belém méjesztette a fogait és véreztem). Ez nekik a "játék", ha ez a probléma akkor kiszokták nőni kb fél-1 év alatt.

2021. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem, hogy játszani szeretne, de nem most kezdődött, már 1-2 hónaposként megkezdte a pályafutását. Viszont ahogy írtam, megunja a játékokat. Viszont nem akarom hogy a kezem álandóan sebes legyen és vérezzen. Más cicája(nővéreméké) is szokott igy lenni de ő éppenhogy megfogja az ujjam a szájával, és a mancsát is úgy használja, hogy nem ereszti ki a karmait.

Van hogy a macskámnál annyira bekattan valami hogy teljesen kitágul a pupillája és így (talán) vinnyogo hanggal karmol és harap.

2021. márc. 18. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
még 1 ivartalanításra vidd el
2021. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

"Van hogy a macskámnál annyira bekattan valami hogy teljesen kitágul a pupillája és így (talán) vinnyogo hanggal karmol és harap."


Ilyenkor kell kizökkenteni spricceléssel vagy valami hirtelen hanggal, pl élesen csattanó taps. Határozottan rászólsz és elzavarod.

2021. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem játék, komolyan kell venni, nem maradhat így! Sok dolog okozhatja, nincs lefárasztva, nincs saját, több helyen lévő fekhelye a házban, valami stresszeli stb. Ajánlom a Pokoli macskák sorozatot, problémás, támadó macskákat "hoznak helyre". Ha nincs idegrendszeri problémája, akkor okkal támad, ami ellen tudsz tenni.
2021. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
#1 vagyok. "Van hogy a macskámnál annyira bekattan valami hogy teljesen kitágul a pupillája és így (talán) vinnyogo hanggal karmol és harap." Ez tényleg probléma. Próbáld meg ilyenkor lespiccelni vagy lefújni (ezt az állatorvos javasolta nekünk még amikor cicáink voltak) nekünk bevállt egy próbát megér szerintem.
2021. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Valahogy zökkentsd ki ilyenkor! Vagy spricceld le vízzel vagy tapsolj egyet, a lényeg, hogy kapcsoljon és fejezze be.
2021. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A spriccelősdit próbáltam, elmenekült aztán mint aki elfelejtette volna az egészet, de megprobálom mégegyszer csak mostmár több ideig. Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 18. 09:49
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Kamasz macskánk mind így viselkedett, 1 éves koruk körül elmúlt náluk, bújós, szelíd cica lett belőlük. Az ivartalanítás ezen nem változtatott, csak az idő múlása.
2021. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Ez életkori sajátosság, mint az embereknél a kamaszkor. Ki fogja nőni, mint ahogyan az előttem szóló is írja, 1 év után nagyjából már bujcica lesz belőle.

A kezed harapdálásáról próbáld meg lesz oktatni valahogyan, ne tekintse a kezedet játékszernek, ezt már kiskorától kell neki tanítani, én is csináltam nekik, vettem is mindenfélét, csörgőset, felhúzhatós egeret, mindenfélét, sima papírgalacsint, madzag végén valami csörgős macskajátékot, ezzel jól ki is lehet fárasztani. :) Ha pedig sikerült a fárasztás, akkor talán meg egy kis simit is fog hagyni, csak fokozatosan. Sok sikert, menni fog!

2021. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!