Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni olyan...

Mit lehetne tenni olyan albérlő szomszéd ellen, aki agresszív és állandóan kiabál?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt vásárolt édesanyukánk egy lakást, de csak a testvéremmel költöztünk be és már akkor is albérletben lakott az alattunk lévő szomszéd hölgy a párjával. (Ezt most nem azért emeltem ki, mert ő neki ne lennének ugyanolyan jogai mint más lakónak, sőt őt is illeti ez a jog.)

Először semmi gond nem volt, mert nem is nagyon találkoztunk egymással. A szomszéd hölgy meggyanúsított kb. 2 éve, hogy mi “leveleztünk” a férjével, meg az is zavarta, hogy köszöntem nekik a lépcsőházban. Annyi volt csak a “levelezés”, hogy a férje írt messengeren, hogy legyünk egy picit halkabbak, éjfél már elmúlt és sajnos vékonyak a falak, teljesen normálisan, még azt is mondta hogy nem akar rossz szomszéd lenni, hogy szólt. Én ennek csak örültem, mert akkor legalább tudom hogy mi az ami zajt kelt és akkor nem hangoskodunk (egyébként nem voltunk hangosak, csak sajnos tényleg olyan vékonyak a falak hogy még az is hallatszik, ha pl. A mellettem lévő szomszéd ásít vagy éppen horkol...) Természetesen elnézést kértem tőle. Ez szemet szúrt a nőnek, gondolom féltékeny lett rám. Azóta hallom, ahogy szid hogy mekkora egy “r.ttyó k. vagyok.” Egyszer felcsöngetett a nő, hogy miattam válnak és annyit mondott, hogy “nincs még vége.” hiába mentem volna feljelenteni, ez még önmagában nem indok arra, hogy feljelentsem.


Minden zavarja, ha valaki beszélget este a lépcsőházban (6 órakor), akkor ki kiabál hogy “fogd be” de valami ordenáré módon, ha valaki fúr/kalapál kb. 10 percre akkor üvöltözik meg csapkod (úgy gondolom ezt el lehet viselni, panel lakásban ez sajnos vagy nem sajnos előfordul.) Rágyújt a lépcsőházban, nem bírja ki még leérne, pedig ki van írva, hogy mellőzzék a dohányzást. Az egész lépcsőházban dől a bagó szag. Pár napja olyan hangosan veszekedtek a férjével, hogy más lakók is szóltak nekik. Mindenhol őt hallom. Reggel 7-kor arra kelek, hogy kiabál. Ha wc-zek vagy fürdök, az ő hangját hallom ahogy káromkodik. Egyetemista vagyok, otthonról tanulok, inkább tanulnék, mert már remegek, ha hallom a hangját, görcsbe rándul a gyomrom, ha kimegyek a lépcsőházba azon aggódok, hogy mi van ha találkozok vele... Nem merek rendőrt hívni, mert félek, hogy bosszút áll rajtam. Olyan hatósági szervnél dolgozik, hogy esélyem se lenne arra, hogy tegyenek bármit ellene.

A közös képviselőnek még nem szóltunk, de neki sem merek. Szorongással tölt el, hogy a saját kis lakásunkban nem érezhetem jól magam, mert a szomszéd élvezi, hogy “kínozhat.”


Ti mit tennétek a helyemben? Előre köszönöm a válaszokat.


22/L



2020. nov. 13. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy idióta. Nem lehet vele együtt élni, mert utálja a embereket. Gondolom a nyomorult életében nincs semmi, amivel foglalkozhatna. Sajnos ilyen barmok ellen nincs mit tenni a legtöbbször. Amúgy nem értem, hogy miért téged hibáztat azért, ha válnak a férjével. Neked mi közöd hozzá? Ennyi erővel random embereket hibáztathatna szintén... fúú ez egy beteg ember, akinek kezeltetnie kellene magát. Szólj csak nyugodtan a közös képviselőnek, hogy tegye helyre. Megkeseríti ok nélkül mindenki életét a házban. Ha pedig zaklat, akkor menj a rendőrségre egész nyugodtan. Így nem lehet élni, ez egy mocsok.
2020. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségen nyugodtan mondhatod, hogy ok nélkül zaklat és fenyeget. Ilyen nincs, hogy minden szarért bántja a másikat... undorító. Ha nem büntetnék, az ilyet egy ásóval kéne agyonverni, aztán elásni valahol. Szerintem még a férjének se hiányozna.
2020. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A probléma az, hogy a rendőrségen dolgozik......

2020. nov. 13. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Pfff... akkor add el a lakást és vegyél máshol, egy jobb közegben. Hosszú távon ez így élhetetlen. Ha rendőr, akkor sajnos kifogja használni a lehetőségeit. Nem fog vele minden munkatársa egyet érteni, ebben biztos vagyok, sőőt tuti utálják is sokan a munkahelyén, egy ilyen embert nem lehet kedvelni, de sajnos mit tehetnének. Az ilyet jobb messze elkerülni.
2020. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem rendőr.. :) De egyébként anyukám nem fogja emiatt eladni a lakást, főleg hogy a szomszéd albérletben lakik.... :(
2020. nov. 13. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha több lakót is zavar, hogy flúgos, akkor írtok közösen egy levelet a lakás tulajának, hogy a bérlői zaklatják a többi embert és nem tartják a házirendet. Ezt még lehet tenni többször is, szóval majd a tulaj is megunja egyszer aztán lép valamit.
2020. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem is értem mit fosol tőle, nem csinál semmit csak beugat, ha eleged van elküldöd a búspicsába. Nem kell finomkodni. Kezdeni ezzel nem tud semmit, dolgozhat akárhol.
2020. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Hogy tud írni messengeren, 10 éve itt élek, és nem tudom a szomszédaim nevét, mások meg aktívan keresik őket face-en?
2020. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy most írok, hálistennek' elköltözött. Valószínűleg ezért viselkedett úgy, ahogy viselkedett. Mióta nincs itt (lassan egy éve), azóta nyugalom van, sőt, vannak új lakók is, de sokkal csendesebbek.
2022. febr. 19. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!