Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fyprist alkalmazása így...

Fyprist alkalmazása így mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 5 kijárós cicám, és megint elkezdődött a kullancs szezon, ami ellen mindig Fyprist macskáknak való spot onnal vedekezunk. Most nem volt a kisallatkereskedesben ez a termek, és nem is lett volna még 2 hetig, de az elado azt mondta, hogy mivel ennél az egy fajta spot onnál ugyan az az összetevője a kutya és macska verzionak is, így ha a kutyáknak valót veszek 10-20 kg-ig akkor azt el tudom köztük osztani. Azt is mondta hogy más is csinalja így így megvettem de gondoltam előtte megkerdezem itt is hátha más alkalmazta így.
2021. márc. 18. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kísérleteznék Velük!

[link]

2021. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
NE! Kutyáknak valót ne! A legtöbb kutyáknak való élősködő elleni szerben olyan összetevő is van, ami a macskák számára halálos méreg. Értem én, hogy az eladó szerint nem lesz baj belőle, de ne kockáztass. Használjatok inkább akkor másik márkát, de macskának való szer legyen.
2021. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne adj kutyáknak való szert, inkább vegyél mondjuk Frontline cseppet
2021. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A macska elpusztul a kutyáknak való cucctól. Volt is ilyen eset tavalyelőtt, lett belőle botrány. Megölöd, ha kutyának valót raksz rá. Abból a boltból pedig, amelyiknek ekkora ökör az eladója, semmit se végy többé.
2021. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nézd meg neten az összetevőket. Ha valóban ugyanabból van, akkor jó lehet! Oszd el 5-el a hatóanyagot, ha stimmel a cicára valóval, akkor jó lesz. De amúgy a kifejezetten kutya szereket valóban tilos cicára tenni!
2021. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Megnéztem őket:

Kutya:

1 cseppentő pipetta (1,34 ml) tartalma:

- Hatóanyag: Fipronil 134 mg

- Segédanyagok: Butil-hidroxianizol (E320) 0,27 mg; Butil-hídroxitoluol (E321) 0,13 mg


Cica:

1 cseppentő pipetta (0,50 ml) tartalma:


- Hatóanyag: Fipronil 50mg


- Segéd és vivőanyagok: Butil-hidroxianizoi (E320): 0,10 mg, Butil-hidroxitoluol (E321): 0,05 mg


Látható, hogy minden arányosan van benne, azonos anyagok csak súly alapján adagolva. Ha elosztod 5el, még kevés is lesz a cicákra a hatóanyag! 7,5mg/kg adagban kell cseppenteni.

2021. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem miért nem hasznos amit írtam.. ugyanabból van a 2 állatra való termék csak nagyobb állatra nagyobb kiszerelésben, használható még ha nem fogjátok fel, akkor is! :D
2021. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenkinek a választ! Igen én is megneztem, hogy ugyan az a hatóanyag 100%-ban, csak érdekelt, hogy kinek mi a véleménye erről az egészről, mert nem voltam biztos abban, hogy biztonságos-e. Azért nem veszek más márkát mert nekem csak ez vált be. A frontlinera allergiás 5-ből 2 macskám. Rájuk teszem holnap reggel a felét ha nem lesz gond akkor délután a másik felét is. Szerintem csak azért nem ajánlják a kutyáknak valót macskákra, mert ha valaki nem figyel oda könnyen túladagolhatja őket, de kellő odafigyeléssel nem lesz gond belole szerintem. (AKI A JÖVŐBEN OLVASSA MERT HASONLO KÉRDÉSE VAN: A FYPRIST MÁRKÁRÓL BESZÉLEK, KÉRLEK MÁS TERMÉKBŐL NE TEGYÉL KUTYA BOLHAIRTÓ SPOT ON-BÓL A MACSKÁRA MERT ANNAK NEM UGYAN AZ AZ ÖSSZETEVŐJE ÉS MÉRGEZŐ A MACSKÁNAK!)
2021. márc. 19. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!