Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiderült, hogy a gyerekem...

Kiderült, hogy a gyerekem allergiás a cicára (benti). Van más megoldás, mint új gazdi keresése?

Figyelt kérdés
Gyógyszerrel tömni nem szeretném.

2021. márc. 18. 23:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem talalnal a cicanak gazdit végső soron, KI NE DOBD, írj, szívesen segítek gazdit találni..

A gyerek a gyógyszert nem fogja megúszni, ha nem most, majd később lesz rá szükség.

2021. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

Reméljük, hogy idővel kinövi, vagy enyhül majd az allergiája, ez kisgyermekkorban egyébként eléggé gyakori. Nekem, és a testvéremnek is volt több olyan allegriánk is, amit már rég kinőttünk. Szóval drukkolunk, hogy a ti babátokkal is így legyen.

Én is amellett vagyok, hogy ha egy mód van rá, kerüljük el a gyógyszerezést, de ha muszáj, muszáj.

Én javasolnám, hogy a biztonság kedvéért legyen nálatok minid olyan allergiagyógyszer/bármi, ami segíthet, ha a kicsi mégis véletlenül kapcsolatba kerülne olyasmivel, ami allergizája őt. Nem értek annyira ehhez, hogy ha valakinek durva allergiás tünetei vannak, mivel lehet kezelni, de járjatok utána, és gondoskodjatok róla, hogy a biztonság kedvéért mindig legyen ilyen annál, aki éppen a gyerekkel van, és később ha már nagyobb lesz, és nem növi ki, akkor neki is mindig legyen ilyen a keze ügyében. Sajnos a macsek egy olyan dolog, amit nem lehet úgy elkerülni, mint mondjuk azt, hogy valaki halat egyen, ha arra allergiás. Ahogy a többiek is írták, bár nyilván ha tudatosan kerli nem nagy rá az esély, de azért megeshet: jobb félni, mint megijedni.

2021. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy ezt a szerencsétlen cicát most kiteszitek, a gyerekek még bármikor random megfullad. Pl, ha a buszon olyan mellett ül, aki előtte macskát dajkált. Szóval nem kéne oroszrulettezni, a gyerek nem fogja megúszni a gyógyszert. Akkor sem, ha szegény cicát kidobjátok.
2021. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer már kiírtad a kérdést ezzel a "gyógyszerrel tömős" szöveggel - azóta nem találtál megoldást? Másik gazdát a macskának? Azóta hol volt a macska?
2021. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

legalább rohamoldó szere legyen otthon (vagyis nálatok mindig). Gondolom, ha súlyos az allergiája, akkor pulmonológus vizsgálta és az is elég ritka, hogy csak egytelen allergénre alakul ki erős reakció, ezek vonzanak magukkal egy csomó minden mást is.

nem kell egy életen át gyógyszerrel tömni, ha nem szorul rá, gondolom ezt az orvos is elmobndta, viszont egy fulladásos tüneteket produkáló gyerkenk írbnak fel puffot.

Leggyakrabban Ventolint, ez hörgőtágító és nem kell töm,ni vele, kizárólag akkor kell használni, ha fullad és felelőtléenség nem tartani.

Én is allergiás vagyok (allergiás eredetú asthmám van) és a kisebbik gyerek is. Neki ideiglenesen kellett rendszeres puuf is Flixotide, meg vész esetére Ventolin. jelenleg két vée nem használta egyiket sem, én a Ventolint vagy 5 éve. Mindettől függetlenül mindig van kiváltva mindkettőnknek, vész esetére.

Ha valaki fullad, akkor segíteni kell, nem kívánságműsor, hogy tartasz e otthon gyógyszert avagy sem. Vész esetén szükésg lehet rá, de mondom, ha ilyen erős allergiás reakciói vannak, akkor nyilván nem ez az egyetlen amit nem tolerál az immunredszere.

Nem tudom mióta van nálatok a macska, gondolom nemrég, ha most alakult az allergia is ki, ilyenkor inkább másik gazdát keresnék neki, mert egyrészt ha eddig bent élt, kegyetlenség kitenni, másrészt ha agyerek ennyire allkergiás, a kertben sem kéne tartani, mert nyilván kerül be úgy is majd épp elég fehérje a nyálából és hordtok is be szőrt, amin stzintén ot van az allergén.

2021. márc. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
A gyógyszert szerintem sem fogja megúszni a gyerek, mert ha súlyos az allergia, muszáj lesz szednie, de a macskát mindenképp ajándekozd el, keress neki új helyet. És bármennyire fröcsögnek majd az elvakult állattartók, a gyerek egészsége a legfontosabb, nem egy macska. Lehet, hogy az utcán is rosszul lesz a gyerek, mert az elkerülhetetlen, hogy a jövőben egy macskával se találkozzon, de otthon semmiképp se tartsatok állatot, ha nem bírja a gyerek.
2021. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azt ugye tudod, hogy ha "nem gyógyszerezed" a súlyosan allergiás gyereked, azzal konkrétan szenvedésre ítéled? Ez miért jó?

Súlyosan allergiás vagyok, az allergének távol tartása (pl. nem tartok macskát) ÉS EMELLETT a gyógyszer segít, hogy NAGYJÁBÓL normális életet éljek... Nem értem, miért lenne jó vörös szemekkel pröszkölni és fulladozni egész nap.

2021. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Sosem adnék túl a macskán, van más megoldás is. A
2021. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!