Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vemhesség?

Macska vemhesség?

Figyelt kérdés
A kiscicám ma reggel 5órakkor jelzett az ajtóm előtt, hogy eljött az idő, 5:30kor meg is jött az első cica. Azonban ezután néha-néha nyomott párat, de nem jött új cica. Azt olvastam, hogy három óra eltelte már nagyon sok és keressek fel szakembert. Szép lassan letelt a három óra és továbbra sem volt semmi csak az első egészségesen megszületett kiscica szopizott a dobozban. Ezután anyukám felhívta az állatorvost aki azt mondta, ha másfél óra múlva sincs semmi akkor kijön. Ezután 1 óra múlva megszületett a második cica. De azóta semmi. A hasa még mindig elég nagy. Mindkét cica egészségesen született. Baj lehet vele? Más egyszer szül életében akkor nem volt semmi baj, egész gyorsan lefolyt. Olvastam, hogy a második alkalom már lehet hosszabb folyamat, de mennyire hosszú. Egésznap elhúzódhat vagy valami nem stimmel?

2021. márc. 19. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Gyanúsan sokáig tart. Én szólnék az állatorvosnak.

Amúgy miért is elletitek a macskát? Mert ha tenyésztő lennél, akkor gondolom nem ide írkálnál....

2021. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
*már egyszer szült
2021. márc. 19. 12:38
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősünk cicája nem élte túl az ivartalanítást, így féltettünk a miénket. Fogamzásgátlót kap, de egy adag idén kimaradt és hát úgytűnik kihasználta az alkalmat.
2021. márc. 19. 12:40
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Ugye azt érted, hogy az elletésbe nagyobb eséllyel belehal,mint az ivartalanításba? Ráadásul a fogamzásgátló nem véd a nemi úton terjedő betegségektől, sem az ivarszervi daganatoktól, ami irtó sok nem ivartalanított macskát elvisz. Emlőrák, méh daganat, stb.
2021. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet aggódnál, ha egyszer túlesnél az ivartalanításon. Nemcsak az anyaállat miatt, hanem a kicsik miatt is. Azok is szaporodjanak tovább?
2021. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézetném az állatorvossal. Nem kizárt, hogy császározni kell, az viszont nem várhat.
2021. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vidd orvoshoz, ennyi idő alatt már meg kellett volna születniük. Illetve ezek után jobb lenne, ha ivartalaníttatnád. Ezer oka lehet annak, amiért egy állat belehal a műtétbe. Ha tegyük fel, hogy tényleg az orvos hibázott, akkor keresni kell egy másikat, akiről jók a tapasztalatok. A macska fogamzásgátlók nincsenek jól kifejlesztve, sajnos többet ártanak hosszú távon mint használnak.
2021. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat ebben az esetben kerdezo nem kihivjuk az orvost, hanem elvisszuk azt a szerencsetlen macskat egy felszerelt rendelobe. Csak az idot huzzatok, mert ha valoban csaszarozni kell, mire erre sor kerul, mar reg keso lesz.

Istenem, konyorgom, legyetek mar egy piciket felelossegteljesebbek!

Ivartalanitani is kene, de ha mar egyszer kap foggatlot, minek maradt ki? Miert? Nem ertem. Persze, hogy “kihasznalja” az alkalmat, mert allat! Osztonei vannak, nem azert ellik es parosodik, mert az neki olyan rohadt jo, es kisbabakat akar. Nem ember.

2021. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az ivartalanítás elég rutin műtétnek számít, ha egészséges a cica és utána 1-2 hétig rendesen figyelnek rá (nem hagyják hogy ugráljon) akkor nem lesz baj. Nem tudom hogy halt meg az ismerősötök cicája de a szülés és egyébb nemi betegségek sokkal veszélyesebbek mint a műtét
2021. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekünk kutyánk van, de mikor ő szült, az hajnali 3kor beindult és még délután is jött 1 kölyök.

Az egyik halva született, a másik 2 napig élt, 4 egészséges volt.

Azóta ivartalanítottuk is, neked is ajánlom.

2021. márc. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!