Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó döntést hoztam szerintetek?...

Jó döntést hoztam szerintetek? Bűntudatom van

Figyelt kérdés

A szomszédom idős néni Parkinson kóros, mikor ez kiderült az unokái magukhoz költöztették. Van egy 3 éves nőstény macskája, nagyon megszerettem a cicát eleve a nénivel is nagyon jóba lettünk. Az unoka azt mondta csináljak azt amit akarok a macskával mert nekik nem kell.

A cicáról tudni kell hogy kijárós és sose látta még állatorvos. Én is sokszor etettem és pénteken elvittem állatorvoshoz hogy ivartalanítani tudjam, ott mondta meg az orvos hogy a cica bizony vemhes kb 2-3 hét van neki hátra. Nos jövő héten fogják ivartalanítani az anyamacskát és hát a kicsiket nem tartom meg. Most gyilkosnak érzem magam emiatt a döntés miatt :/

Észre se vettem a macskán hogy vemhes,eleve dús a bundája és úgy érzem nem tudnám felnevelni a kiscicákat. Az anyamacskát persze megtartom és benti macskát akarok belőle csinálni. Ti mit tettek volna a helyemben?


2021. márc. 20. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanezt. Szerintem jól döntöttél
2021. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy gyilkos, sőt!

Fájdalmas döntést hoztál, de ésszerűt. Rengeteg a kóbor macska, még több a gazdira váró a hasonló felelőtlen ivaros kijárós cicák miatt.

Te most megmentettél egy életet - a cicádét, mert a gazdái eldobták maguktól -, és megelőzted 5-8 másik kis élet elkallódását.


Nyilván az ideális egy korábbi ivartalanítás lett volna a néni által, de ebben a helyzetben a legjobbat döntötted.

2021. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Ha már így esett én megvártam volna, amíg leellik, és kerestem volna helyet annak a pár kölyöknek. Utána természetesen ivartalaníttatnék én is. De a te dolgod, nagyon szép, hogy ezt a cicát befogadod, és tudom, hogy rengeteg nyűg lenne egy alom felneveléséhez "asszisztálni" a cicusnak. Meg azt is tudom, hogy így is sok a gazdátlan macska. De ezek már majdnem "készek". Más lenne, ha épp csak megfogant volna.
2021. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

"ott mondta meg az orvos hogy a cica bizony vemhes kb 2-3 hét van neki hátra. Nos jövő héten fogják ivartalanítani"

Ilyenkor már nem szokták ivartalanítani az anyát, mert egyrészt a kölykök már szinte teljesen kifejlettek, másrészt már az anyára is veszélyes a műtét!

2021. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez volt a felelősségteljes döntés. Semmi okod bűntudatra, így a legjobb mindenkinek.
2021. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Meghoztál egy jó és felelősségteljes döntést! Én is nagyon szeretem a kicsiket és valószínű bűntudatot éreznék emiatt, de ilyenkor arra kell inkább gondolni, hogy sokkal jobb így, mintha megszülettek volna, és akkor nem tudna velük mit kezdeni az ember, mert éppen olyan helyzetben van.
2021. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Több ezer kiscica születik úgy az utcára hogy senkinek nem kell és rövid élet vár rá, mert elgázolják, agyoncsapják, kidobják a hidegbe, valami beteg állatkínzó találja meg, stb azzal hogy ez az akárhány kiscica nem születik meg, most azok az emberek akik befogadták volna őket valószínű másik, már megszületett macskákat fognak megmenteni.
2021. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Jol dontottel. Lehet, hogy neked rossz erzes, de a cicanak ez csupan oszton, nincs orome a kiscicaiban es banata az abortuszban(megha morbidul is hangzik).

Egy regi ismerosom ingyen elviheto kiscicak hirdetesekbol hoz el havonta 2 alom kolykot (6-10 cica osszesen), 3 honaposan ivartalanittatja oket felaron (mert az orvos az utcan talalt, kidobott, mentett cicakat fel aron muti, igy fiuk 4ezer, lanyok 6ezer) aztan "kinti cicak" lesznek, sokuk lelep, elkoborol, de a lenyeg, hogy valamennyire megallitja a szaporulatot.

Ez evi 72-120 cica, akik nem szaporodnak tovabb a semmibe.

Ossze kene fogni az embereknek, egy ivartalanitasi programot letrehozni. Megyenkent havi 30 macska. Az egy evben 6840 cica, ami nem terjed tovabb. Es még igy is jutna haztartasonkent vagy 3 cica.

Na mindegy, csak leirtam.

2021. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
A nyolcas miért lett lepontozva? A macskák elszaporodása az élővilágra is veszélyt jelent, lásd Ausztrália.
2021. márc. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát mivel már vemhes így a benne fejlődő kismacskákat kiszedik belőle, szóval megölik, én kegyetlenségnek tartom ezt. Az ivartalanítás nyilván szükséges mert sok a macska ígyis, de így biztos nem ivartalanítanám. Az én lelkiismeretem nem bírná.
2021. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!