Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek kóborolt már el napokra...

Akinek kóborolt már el napokra olyan cicája, aki azelőtt sose, hogy viselte?

Figyelt kérdés
Másfél napja van távol, holott eddig max 2-3 órákra tűnt el. :( :( Már átsírtam a fél napot, jólesne pár reményt adó történet. :(
2021. márc. 24. 19:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%
Ha kandur a cica az mar nekem is volt napokra eltunt ..aztan haza jott !!
2021. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Láttam olyat, hogy hetekkel később került elő a cica. Néha mintha mi sem történt volna, néha meg borzasztó állapotban. Ne tartsd kint a macskát, mert egyszer kell, hogy történjen vele valami, és azt többet már nem tudod visszacsinálni, bármennyire is akarnád!!
2021. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%

Vagy visszajon, vagy nem, ilyen a kijaros macskak elete.

Pozitiv sztorit nem tudok, bocsi, gyerekkoromban egyik macskam se elt 4-6 evnel tovabb, a legtobbet elutve találtam meg raadasul az utcaban.

Oriasi trauma volt ez, de anyameknak kellett a macska, meg ennek ellenere is. Be persze nem engedtek oket :(

2021. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Gondolkodtok rajta, hogy ha hazamegy akkor benti macskaként fogjátok tartani? Ha nem, akkor szokj hozzá az érzéshez mert kijárós macskaként valószínűleg még sokszor el fog csavarogni
2021. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ivartalanítottuk rég, és eddig bevált az, hogy az ételt olyan kis porciókban adjuk neki, hogy amiatt óránként hazalátogat, ha épp kinn van. Három éves, és még sosem tűnt így el...

A környező utcákat mind végignéztük széles körben, szerencsére elütve nincs. Persze ettől még érhette más baj... de az tuti, hogy ezek után valami megoldást keresünk erre. :S Már ha visszatér...

2021. márc. 24. 19:58
 6/35 anonim ***** válasza:
80%

A macskák területfüggők, gondolom a vadászat izgalma miatt kóborolnak el, mert az ivartalanítás miatt más kizárva. Nekünk gyerekkoromban volt olyan macskánk, amelyik hónapokkal azután jött haza, miután elkóborolt, és sajnos volt olyan is, amelyik baleset miatt múlt ki.

Reméld hogy a te esetedben pusztán csak elcsavargott, és mielőbb hazatér.

2021. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk nőstény volt és kismacskái voltak (a hasában) , de már lassan 3 hete nincsen, és előtte csak egyszer volt ilyen, az is 3 napig. Feldolgozni úgy dologzom fel, hogy hátha vissza jön (de azért nem tagadásban), meg hogy az emlékek. Meg hogy úgyis lesz egy másik macskánk (ha már TÉNYLEGESEN nem jön vissza).
2021. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
83%
Hónapokra eltűnt,aztán nyávogott egyik reggel a hátsóbejáratnál.. Nőstény Macska
2021. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is kb 3 éves volt (és ivartalan) a kandúr cicám, amikor 3 napra eltűnt. Kijárós, erdőből fogadott cica (egy gyerektábor melletti erdőből hoztuk el, a gyerekek a táborban etették a cicákat, odaszoktak, a felnőtt dolgozók meg elkezdték mérgezni őket-még mielőtt valaki belekötne miért hozok el erdőből egy cicát. Ő volt az egyetlen aki annyira megszelídült, hgoy meg lehetett fogni.) akit egyszer egy sérülés miatt 6 hétre be kellett zárni. Teljesen depressziós lett, nagy dolgát sem tudta elvégezni, az orvos szerint emiatt.


Járjátok körbe a környéket sokszor, hívogatva őt, lehet, hogy csak megijedt valamitől, és elbújt. De az is lehet sajnos, hogy valaki véletlenül bezárta valahova, így lehet célszerű körbekérdezni a szomszédokat, hogy nem látta-e valaki, vagy megkérni őket, hogy nézzék meg a pincét/garázst/padlást/tárolót stb, ahova be tudott menni. Illetve ha több ideig nem kerül elő érdemes lehet plakátolni is, és facebookon a Ments meg! csoportba kirakni egy képet, hogy honnan tűnt el, neve, kora, mikor tűnt el, kandúr vagy nőstény, chip van-e stb adatokkal. (Ők szoktak csinálni szórólapot is)


Én nagyon nem viseltem jól amikor a cicónk meglépett erre a pár napra, de harmadik nap reggel amint Nagymamám kinyitotta az ajtót rohant be. Nem lett semmi baja, csak nagyon éhes volt :D


(UI: írd meg légyszi ide mindenképp, ha hazatalált a kis csavargó)

2021. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztatásokat!

Utolsó: mindenképpen jelentkezem a hírekkel. Már kiplakátoltuk a környéket, írtam egy csomó csoportba, néhány szomszéddal is tudtam beszélni... nagyon reménykedem :'(

(Ment a zöldítés mindenkinek, nem tudom, ki pontozta le őket.)

2021. márc. 24. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!