Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elszökött az ivartalanítás...

Elszökött az ivartalanítás után lévő szobacica. Soha nem volt kint az utcán azelőtt, hogy a ház előtt kiugrott volna a kosarából. Visszajöhet még?

Figyelt kérdés
Nagyon hiányzik, és annyira jó lenne, ha megkerülne. Frissen ivartalanították, és varratszedés után kifeszítette a szállítódoboza ajtaját, valószínűleg mert nagyon megijedt az utazástól, autóktól. Mind ez a házunk előtt, a bejáratnál történt. Visszajöhet még? Nektek megkerült már az elveszett macska?

2013. febr. 27. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha soha nem volt még az utcán, akkor nem ismeri a környéket. Nem fog szerintem már hazamenni. Nekem úgy jött haza a több napra elkóborolt cicám, hogy ő mindig is kijárós volt. Sajnálom. Nézz körbe a környéken, szólj a szomszédoknak.
2013. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
62%
volt már hogy napokra eltűnt.mondjuk mi nem heréltük ki.
2013. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ragassz ki fényképpel ellátott plakátokat a környéken, amiben jutalmat is felajánlassz, ez a leghatékonyabb módja, hogy megkerüljön.
2013. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresd ahogy tudod, ne csak várj, hogy visszajön, mert nem valószínű, ha ijedtében elszalad anélkül, hogy járt volna kint visszatalál csak úgy. Hirdesd a neten, plakáton az utcán, akár a helyi rádióban, újságban, járd a környéket, csengess be a szomszédokhoz, hívogasd főleg este mikor csend van stb.


Nekünk egy soha nem lett meg, de egy majdnem egy hét után előkerült, miután személyesen megkértünk minden környékbelit, hogy nézzék már meg a pincéket, garázsokat nem-e zárták be. Na aznap jól lefogyva, de nem megtépázva, csak soványan megjelent. Valószínűleg valaki bezárta.

2013. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a plakátolást már el is kezdem. Annyira rossz, mert most megláttam a játékait, amivel csak ő játszott... Nagyon hiányzik. És az a legrosszabb, hogy édesapám vitte el kéretlenül egyedül az orvoshoz, eddig mindig elkísértem, mert én vagyok a cica gazdája. Remélem, hogy a plakátolás segíteni fog. Bár nagyon aggódom, mert különlegesen szép cica volt, fekete félhosszú, fényes szőre volt, ami fényben vöröses barnán játszott. A mellkasa teljesen fehér volt, a négy lábán négy fehér zokni, nagy lompos persze farka volt. Nagyon kedves jószág. Attól félek, hogy sosem kapom vissza, ha valaki megtalálja, bár lehet, ez gyerekes dolog.
2013. febr. 27. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet ez nem vigasztal, de ha érdekes és kedves macska, akkor legalább arra nagyobb esély van, hogy azért nem kapod vissza, mert valaki befogta és megtartja meg szereti nem azért mert baja lett, vagy már nem is él. Mégis csak kellemesebb gondolat...
2013. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 borcsi02 ***** válasza:
100%
A plakátolás mellett tényleg hatékony lehet, ha személyesen is utánajársz a dolognak az utcátokban, a szomszédoknál, mert esélyes, hogy mivel benti cica, félelmében elbújt egy zártabb helyiségben, és véletlenül bezárták oda(sufni,garázs,stb.), pl hangot hallott, és talán nem mert kiszaladni időben onnan. Nem szabad feladnod, mert a cica tapasztalatlan, te viszont segíthetsz neki hazajutni. Hogy biztassalak kicsit, elmondom, hogy a mi cicánkkal is ez történt, több,mint másfél napig nem volt meg, pedig ő kijárós, és sehol nem találtuk, de jártam az utcánkat, mindenhova becsöngettem,és kiderült, hogy a kis kíváncsit bezárta véletlenül egy szomszéd a garázsába, a hívásomra kezdett nyávogni, azt hallottuk meg,és nyittattuk ki a garázst. Tényleg gyakran előfordul az ilyesmi. A plakátolás is jó ötlet és fontos, én is csináltam, de ha sétálsz a környéken, akár távolabbi utcákban is(!), naponta több időpontban, de főleg estefelé, amikor kicsit csendesebb minden, akkor folyamatosan hívd, hogy meghallja a hangod. Biztosan el lehetsz keseredve, de ne add fel, ezt muszáj végig csinálni, nem szabad otthon ülve várnod rá, hidd el, egy macska nem szívódik fel csak úgy. Amúgy én azt sem tartom kizártnak, hogy ne tudna hazatalálni, és plusz egy tényező, hogy mivel most volt ivartalanítva, a hormonok még dolgoznak benne, így lehet, hogy ennek hatására kalandozik éppen! Ezen a fórumon egy csomó sikertörténetet olvastam már hasonlóan elkóborolt és megkerült cicákról, szóval hajrá!!
2013. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!