Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az cicám két hete hajlandó...

Catla kérdése:

Az cicám két hete hajlandó szemes eleségen kívül mást enni;hiába teszek ki egy macskaeledelt neki, érintetlenül otthagyja. Azelőtt jó étvágyáról volt híres, most pedig, csak a szemes eleséget fogyasztja el. Szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Lánycica, 3 éves elmúlt, és a súlya jelenleg 6 kg körül mozog.

#macska #állattartás #táplálkozás #háziállat #macskatartók nem eszi a macskaeledelt
2015. dec. 31. 19:18
 1/8 A kérdező kommentje:
*NEM HAJALANDÓ*
2015. dec. 31. 19:21
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan cicám, aki 2 évig csak száraztápot evett, aztán újra konzervet is. Semmi baja nem lett.
2015. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utána magától kezdett enni, vagy folyamatosan csak környékezte a tálat, majd bele is kóstolt? Vagy hirtelen csak eszébe jutott, hogy rég evett macskaeledelt?
2015. dec. 31. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Macskatápra gondolsz? Mert a macskatáp ugyanolyan macskaeledel mint a többi. Akár egész életében is eheti csak azt. Nem lesz tőle semmi baja, főleg ha jó minőségű. Az én macskám 6 éve tápot eszik. Persze megeszik mást is, ha talál az udvaron, vadászik vagy valaki ad neki egy kis maradékot, de én csak tápot veszek neki. Tökéletesen jól van.
2015. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,a macskatápra. Friskiest, DM-es Dein Bestest és Aldis Cat Food márkájú száraz tápot szoktunk adni neki.
2015. dec. 31. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajj. A másik kettőt nem ismerem, de a Friskies nagyon vacak. Nézd meg az összetevőket! Tele van gabonával, meg bizonytalan eredetű "állati származékok"-kal. Nem jó az egy ragadozó állatnak, ebben az árkategóriában tudnál neki venni sokkal egészségesebbet (Pl. Brit Premium, vagy a fresis Premiere).


Csak száraz táp etetésénél arra kell figyelni, hogy eleget igyon a cica. A macskák nem a szomjúságérzetükről híresek, könnyen előfordulhat, hogy csak száraz táp etetése mellett krónikusan kiszáradnak.

2016. jan. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére a cicusom eleget iszik, inkább már gyakran is. Ezek mellett szoktunk adni nekik Whiskast, amit úgyszintén, nagyon jó étvággyal befalnak, főleg, ha a kis szemek tejkrémmel vannak töltve. Köszönöm a választ és az információt. Megpróbálom csökkenteni a Friskiest, és keresek, kísérletezgetem, jobb minőségűbb, és összetevőjű eledelek között, nézni, egészségesebb tápot venni nekik.
2016. jan. 1. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok: próbaképpen egyszer elétettem a konzervet és megette, mintha mi sem történt volna. Attól fogva vegyesen evett. Ők már csak ilyenek.
2016. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!