Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, mit lehetne tenni...

Macskások, mit lehetne tenni ezügyben?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésem az volna, hogy Ti hogyan szabadultok meg a macskaszőrtől? Két macskám van, és eléggé tud nekik hullani a szőrük, két naponta porszívózok felmosok, az ágyakat is porszívózom és így elég jól szinten tartom magát a lakást, de a sötétebb ruháimon még mindig eléggé meglátszik a szőr és annyira bele tud tapadni, hogy a szöszleszedőm se tudja egészen leszedni.


A másik kérdés pedig, hogy hogyan szoktassam le őket a bútorok kaparászásáról? A szekrényekre nem, de az ágyakra rámennek és szétszedik a szivacsot, amikor itthon vagyok rájuk szólok, abban a pillanatban elmennek onnan, de mintha elfelejtenék, higy nem szabad, újra meg újra elkezdik, van kaparófájuk kettő is, de ritkában használják, mint az ágyat erre a célra. Akarok venni magamnak új ágyat meg fotelt, ezért lenne fontos, hogy valahogy leszoktassam róla őket!


Btw két házimacskám van, egy vörös és egy cirmos. Imádom őket, de ez a két dolog eléggé zavar! Nagyon gondolkodom macskamentán, talán azzal lehetne alkotni valamit!


2021. márc. 25. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap atkefelgetem a cicusom, így kevesebb szőre hullik, közben meg nagyon élvezi - dorombol, dagaszt közben.
2021. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A macskaszőr a macska velejárója, megszabadulni tőle teljes mértékben nem lehet :) Fésüld gyakran a macskákat, ez segíthet, de így is fog valamennyi jutni a szőnyegekre, ágyra stb.

A kaparást illetően, amikor látod hogy kaparja az ágyat, fogd meg és vidd oda a kaparófához és mutasd neki hogy azt kaparja. Esetleg vehetsz macskariasztó spray-t és lefújhatod vele azokat a helyeket amiket kaparni szoktak, de ez nem tudom mennyire hatásos.

2021. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szőr sajnos ilyen, mindig lesz. Olcsóbb megoldás, ha naponta fésülöd őket, és naponta porszívózol. Drágább, de kényelmesebb a szárítógép.

A kaparásra nincs ötletem, nálunk is csinálják.

2021. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval hosszútávon jók ezek a kefék? Nekem olyan kesztyűm van, amivel simogatni kell és leszedi a szőrt, nem is akármennyit, de mintha folyamatosan ugyanannyi lenne, de majd ráfekszem erre, hogy minden nap megcsinálom, mert amúgy szeretik nagyon, csak ennek meg az a hátulütője, hogy utána a nyáluktól úszik a lakás! Komolyan, egyszerű simogatástól is nyáladzanak, ettől meg aztán pláne, annyira szeretik! :D
2021. márc. 25. 09:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Még arra gondoltam, hogy befújom macskamentával a kaparófát, meg a játékaikat, elvileg az kifejezetten hatásos! :)
2021. márc. 25. 09:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Furminatort szerezz be, kicsit draga (8000 korul), de az a legjobb.
2021. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőnek is a furminátort javaslom.

Nekünk 2 Britünk van, na nekik is hullik a szőrük.

Mi nem porszívózunk, mert nincs szőnyeg + nagyon utál porszivozni a családból mindenki.

Szóval furminátor + szöszleszedőhenger.


A kaparásra én macska mentát ajánlok.

Fujd be macskamenta spray-el a kaparófát és szord körbe macska mentával.

2021. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Erről a furminátorról jókat olvastam, ki fogom próbálni! Én porszívózok annak ellenére, hogy nincs nekem se szőnyegem, de jobban szeretem, mint söprögetni! :D Szóval összességében furminátor + kefe + szöszleszedő + macskamenta = boldogság! :D


Esetleg tudtok linkelni furminátort, hogy melyiket ajánlanátok? Azt még megköszönném! :)

2021. márc. 25. 10:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah és ment mindenkinek a ződ'!
2021. márc. 25. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!