Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák amikor a-ból b-be...

A macskák amikor a-ból b-be ugranak, hogyan tudják mindig pontosan kiszámolni egy pillanat alatt, hogy mekkora erővel rugaszkodjanak el?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen tudományos magyarázat, esetleg figyelte már meg valaki a jelenséget és írta le?

2021. márc. 28. 15:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Érdekes téma, mert a macskának tudnia kell, hogy mekkora a gravitáció a földön. Elméletileg vigyünk el egy macskát a Holdra, ott hogy fog ugrani a-ból b-be? Akkor is pontosan oda érkezne, ahova gondolja, vagy a földi gravitációhoz van szokva és ehhez "kalibrálja" az ugrást és így tulajdonképpen messzebbre ugrik? (Most tekintsünk el attól, hogy a Holdon nincsen légkör, a kérdés elméleti. De mondjuk ha lenne egy állomás a Holdon, ott már simán lehet)
2021. márc. 28. 15:50
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nagyjából ugyanúgy, ahogy te azt, amikor átlépsz pl. egy árkot. És néha ők is elcseszik, Youtube-on van egy csomó videó, amiben rosszul ugranak és leesnek.
2021. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam már olyan videókat, amikben egy macska rosszul ugrik vagy esik.

Egyébként ezt a cikket találtam a témában, lehet, hogy kamu, de érdekes:

[link]

2021. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

ma 15:50


Túlgondoltad.

2021. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalatból tudják kb. De az én macskám egy csomószor rosszul ugrik és lecsúszik valahonnan, vagy túl nagy erővel ugrik és tovább siklik pl a polc tetején mert viszi a lendület.
2021. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha megfigyeled, akkor új területen előtte mindig felmérik az ugrást, megnézik, hogy a felület mennyire stabil, és így tovább. Ennek alapján tapasztalati úton határozza meg az agyuk megfelelő része, asszem konkrétan a mozgatókéreg motoros neuronjai a megfelelő mértékű izommunkát.

Az agy egy neurális háló, azaz egy analóg (nem digitális, nem kódfuttatásos) alapon működő számítási a rendszer, amely nagyon gyorsan képes ilyen számitasokat elvégezni.

Számítógépekre is vannak hasonló megoldások, például a 90-es évek táján volt egy kamerám, amelyben fuzzy logic elven működött az automatikus fókuszálás. A fuzzy logic egy tobbértékű (tehát nem pusztán igen-nem alapon működő) matematikai logika, amivel az ilyen jelenségek jól közelíthetőek.

2021. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Tapasztalatból.


(Ahogy te is)


Láttál már kölyök macskát? Én velük nőttem fel. Meg mindenféle más állattal, kutyákkal, nyulakkal, stb.

(Nem zártak a szüleim disznóólba, és neveltek pincében állatként, csak szimplán sok állatunk volt. :D )


Szóval ha át kell ugranod egy focilabdát, te se akkorát ugrassz, mint ha pingpong labdát kéne átugranod, de nem is húzod nyakadig a térded, mint ha helyből átugrást gyakorolnál egy sövény fölött. :)


Ahogy egy macska (mint egy igen agilis, és akrobatikus állat) felnő, ingerek érik, élethelyzeteket tapasztal meg, ugyanúgy megismeri a testét, a lehetőségeit, a korlátait, önbizalmat nyer (ez macskáknál mellesleg mentálisan nagyon fontos) megismeri a környezetét, hogy hat rá, és ő hogy tud rá viszont hatni...

Egy gyönyörűen, és nem mellesleg vinnyogva röhögősen végig követhető, ahogy felcseperedik egy kismacska.

A sok bénázás, melléfogás, próbálkozás... :) Néha tényleg könnyesre röhögi magát az ember. XD

Aztán vagy egy időszak, mikor mind fizikailag, mind pszichésen "beérnek".

Mikor tisztába kerülnek azzal, mire képesek, mire nem.

És amire képesek, azt egy oroszlán fölényességével viszik véghez. :)

2021. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Tapasztalat, ahogy minden más élőlény. Miért olyan szokatlan ez neked? Te is ugyanígy csinálod (normális esetben, nyilván tudattalanul. Izommemóriának is hívják)
2021. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak mert lenyűgözőnek tartottam, hogy mindig pontosan oda érkezik, akkor is ha a földről a szekrény tetejére ugrik, akkor is ha a szoba egyik sarkából a másikba. Én nyílván nem tudok helyből a szekrény tetejére ugrani :D Sem a szoba egyik sarkából a másikba.
2021. márc. 28. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
18%
1-esbe kapcsolnak.
2021. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!