Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem durranhat szét a...

Ugye nem durranhat szét a hólyagja, ha sokáig tartogatja? Az utolsó pillanatban vajon kiengedné majd?

Figyelt kérdés
Kinti cicámmal szobába költöztem, raktam neki almot, de nem tudja, mire való. Már egy napja nem pisilt, és már nyávog meg járkál, ki akar valahogy jutni a szobából.

2016. szept. 30. 22:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
45%
Enged ki nyugodtan, idő kell még megszokja a bennlétet.
2016. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze, ne felj.

Mindenesetre, mutasd meg neki az almot, esetleg kapirgald meg a mancsaval, hogy rajojjon mire valo, vagy legalabbis mire lehet hasznalni. :)

2016. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Azért nyávog, mert a kinti szabadságból hirtelen be lett zárva. Pisálni fog mindenképp, a macska pont nem az az állat ami tartogatná, nyugodt szívvel odapisál akárhova...

Honnan tudod, hogy nem pisilt?

Nem tudsz vele kimenni fél órára?

2016. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van olyan macska, akit ha bezárnak egy napra, nem pisil.... A legtöbb persze akár az ágyba is...


Gondolom, nem durranna szét, az emberé sem durran szét, hanem bepisil a végén, ha akar, ha nem. De én kivinném szegényt, ha lakótelep, még akkor is van egy kis föld valahol egy bokor alatt, bár láttam már helyeket, ahol sokat kellett menni ilyenért is...

Virágföld nincs? Az mégis közelebb áll a rendes földhöz, amit ismer. Bár a mi kinti cicceink mindig rájöttek a lakásba költöztetéskor enélkül is, hogy mi merre, sosem tartogatták. De a macskák sem egyformák.

2016. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bécsben vagyok vele, idegen városban, forgalmas helyen. Tehát nem engedhetem ki.

Tettem rá hámot, és úgy kivittem, de nagyon félt, és nem akarta csinálni. Mondjuk lehetőség sincs rá, itt a betondzsungelben, egy kis füves rész is csak a forgalmas út mellett van. Homok vagy föld sehol.

2016. okt. 1. 00:21
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

nem, evvel nem értek egyet, a macska ugyanis tiszta, igényes állat, nincs az a pénz amiért zárt helyre piszkítana. Ez a cica pedig főleg.

onnan tudom, hogy itt vagyok vele egy kis szobában, sehol nincs büdös vagy nedvesség, és látom, hogy stresszes, nyugtalan, mert már 24 órája tartogatja.

És hiába vittem ki fél órára, félt, és nem akarta csinálni.

2016. okt. 1. 00:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd az alom fölé, hogy kaparja meg a mancsaival, vagy segíts neki te megkaparni, hogy megfogod a mancsát, ültesd bele, vagy kapard meg a kezeddel (hátha).

Esetleg vágj fel újságpapírt, és azt tedd az almostálba, hátha azt ismeri. Azt is ajánlják "környezetkímélő" alomnak. Azt biztos tudsz szerezni.

Vagy szedd ki az összes almot, és ültesd az üres tálba, hátha. Az is jobb, mint a többi lehetőség.

Az almon kívül még a környezet is lehet neki szokatlan.


Amúgy a macska igenis hogy visszatartja.

2016. okt. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fog az pisilni sztem.


Nekünk volt olyan, h anyám, mielőtt melóba ment, elfelejtette kiengedni a macskát, mire hazaértünk a suliból, a macska a szobanövény földjébe kakilt. Szóval ha annyira nem bírja, fog az pisilni.

2016. okt. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ötlet: eleinte keverj az alomhoz virágföldet, hátha abból leesik neki, hogy mire való.

Tedd bele az alomba, és végezz a lábával kaparó mozdulatokat. Rá fog jönni, türelem.

Az alom amúgy nyugodt helyen legyen, hogy el tudjon vonulni.

A hólyagja nem durran szét, előbb-utóbb kiengedi szegény.

2016. okt. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt az én cicammal is, csak mi ideiglenesen költöztettük be. Mi egy teljesen lapos tálba raktunk kinti homokot, egy kis füvet (a miénk néha csak simán a fűbe is pisilt..), mert a rendes alomba belemenni se volt hajlandó. Végül ő is tartogatta 1 napig, de reggelre látszódott a homokban a nyoma. Mindenesetre nem hülye,elobb-utobb (be) fog pisilni. Viszont ha később nem akarod már majd kivinni, én nem szórakoznek most azzal, hogy néha kiviszed fel órára, mert utána azt fogja várni, hogy hátha intézheti kint a dolgát.
2016. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!