Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad a cicám az anyacic...

Kisgöncöl kérdése:

Miért támad a cicám az anyacicára?

Figyelt kérdés

Anyacicánk tegnap ellett.

Van egy másik cicánk, lassan 1 éves lesz.

Mióta anyacica ellett, azóta a befogadott cica nagyon haragszik rá, fúj, morog, menekül. De már velem is ugyanezt csinálja.

Mindig el voltak kényeztetve, imádjuk őket.

Nem tudom miért viselkedik így a cicánk a másikkal és velünk az ellés óta. Megvadul, ha a másik macska a közelben van, de már velem is ilyen.


Hallottatok ilyenről? Vagy szerintetek mit lehetne csinálni? Miért viselkedik így?


Eddig engem tekintett anyukájának, mert kb 3 hetesen találtam meg, fecskendővel etettem, sokat törődtem vele, hozzám volt nőve egészen a mai napig. Nem szeretném, hogy megutáljon, nem tudom mi lehet a megoldás.



2021. ápr. 6. 13:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Enni se fogad el tőlem már nagyon. :(
2021. ápr. 6. 13:58
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Mégis mi a cél azzal a sok szerencsétlen Cicával?
2021. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A macskád nem lesz cukker nagynéni/nagybácsi, a macskák ugyanis ösztönlények.

A megoldás az lenne, hogy mindkettőt és a kicsiket is ivartalanítod, így nem fognak megkattanni a hormonoktól.

2021. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Miért lennének szerencsétlenek drága első hozzászóló?

Lesz belőle megtartva és lesz, ami a családban lesz szétosztva. De ítélkezz kedves.😊

2021. ápr. 6. 14:30
 5/24 A kérdező kommentje:

Van 4 cicánk, 3 ivartalanítva van, csak az anyacica nem, mert kellettek a mostani babái.

De ő is lesz ivartalanítva.

Viszont az haragszik rá, amelyik ivartalanítva van.

2021. ápr. 6. 14:32
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

#4:

Az mind szép és jó, de ebből ne csinálj rendszert.

2021. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A mostani babái után ivartalanítva lesz. Eddig azért nem volt, mert most kellettek cicák, ha nem kellettek volna, már télen ivartalanítjuk.
2021. ápr. 6. 15:21
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem kellettek a cicák. Pont elég van az utcán és a menhelyeken, osztogatás helyett nyugodtan lehetett volna befogadni párat..
2021. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor bocs, hogy nem dobjuk ki az utcara a vemhes anyamacskat. A mi k* anyankat, igaz. Marha okos vagy.
2021. ápr. 6. 16:09
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Semmi gond, a kulcsszó még mindig az ivartalanítás.

Lehet magyarázkodni itt oldalakon át, de a lényeg akkor is az, hogy az anyamacskának megváltozott a szaga a hormonjai miatt, és igen, ettől még egy ivartalan macska is megkattanhat. Egy számára kellemetlen helyzetbe van kényszerítve, az anyamacska most olyan, mintha egy idegen tolakodott volna a területére.

Elkülönítés, ivartalanítás, amint lehet, a jajj most kiscica kellett sztorit meg illene elfelejteni.

2021. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!