Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad a cicám az anyacic...

Kisgöncöl kérdése:

Miért támad a cicám az anyacicára?

Figyelt kérdés

Anyacicánk tegnap ellett.

Van egy másik cicánk, lassan 1 éves lesz.

Mióta anyacica ellett, azóta a befogadott cica nagyon haragszik rá, fúj, morog, menekül. De már velem is ugyanezt csinálja.

Mindig el voltak kényeztetve, imádjuk őket.

Nem tudom miért viselkedik így a cicánk a másikkal és velünk az ellés óta. Megvadul, ha a másik macska a közelben van, de már velem is ilyen.


Hallottatok ilyenről? Vagy szerintetek mit lehetne csinálni? Miért viselkedik így?


Eddig engem tekintett anyukájának, mert kb 3 hetesen találtam meg, fecskendővel etettem, sokat törődtem vele, hozzám volt nőve egészen a mai napig. Nem szeretném, hogy megutáljon, nem tudom mi lehet a megoldás.



2021. ápr. 6. 13:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Ezekről a befogadott állatokról nem lehet tudni, hogy mi történt velük korábbi életükben. Történhetett bármi, amiért féltékeny az anyára.

Mindenesetre különítsd el őket, ha tudod. Ha nem, akkor jó lenne a befogadott macskát kölcsönadni, amíg a kölykök meg nem nőnek.

2021. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%
Azért ne ti mondjátok már meg hogy akarja-e fialtatni a macskáját vagy ne.Ő tudja mire mennyi macska kell a családjában.Birom ezeket a nagy menhelybu..zikat,menjetek ti nagyszájúak és hozzátok ki magatoknak baszki.Bazzeg már magyarázkodni kell ha macskát akarsz vicc
2021. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
Még megmondja lol hogy ne csinálj belőle rendszert...Főnökúr vagy asszony.
2021. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, ha nem hiszed el, de nem is magyarázkodok egy idegennek. Biztos senki nem akarhat macskát a családból a mi macskánktól, még mi se akarhatunk belőle, logikus.
2021. ápr. 6. 18:56
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván nem kényszeríthetünk rá semmire, hogy mit tegyél, csak próbáltunk rávilágítani, hogy miért rossz az, amit teszel.

De igaza van az előttem szólónak, az ilyeneknek felesleges billentyűkoptatás a magyarázás.

2021. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%

De miért jó az, hogy a te macskád kölyke? Mi előnyöd származik belőle? A színöröklés nem lehet ok, ha nem ismered generációkra visszamenőleg, akkor random lesz.

A macskád személyisége szintén nem öröklődik.

Vagyis a nálad született random kiscica semmivel sem több, mint a menhelyi.

Ellenben a macskád egészségét veszélyezteted, rákényszerítesz valamit a magad kénye szerint (tudtad, hogy a macskáknál a párosodás nemi erőszakkal ér fel? hogy a kandúr pénisze fájdalmas horgokkal van tele?), növeled a méhgyulladás esélyét, a nemi úton terjedő betegségekről nem is szólva - mert gondolom, a random kandúr nem lett erre előre szűrve...

2021. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik normálisan válaszoltak, igyekszem őket elkülöníteni, azóta már jobb is a helyzet.😊
2021. ápr. 8. 00:11
 18/24 A kérdező kommentje:

En tehetek rola, hogy a kinti macska eljar bagzani? Figyelnem kene minden rohadt lepeset? Vicc.

Nekem mindegy honnan van kismacska, de mivel vemhes lett, ezert abbol fogunk tartani es szetosztani. Talan jobb lenne, ha kidobnam oket?

2021. ápr. 8. 00:13
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

Jobb lenne kidobni, igen. De nem a szerencsétlen állatot, hanem téged!!! Nem elég, hogy ivaros, de simán csavarog is. Gratulálok! :(((

Normális válasz meg az, ami neked tetszik? Akkor menj olyan helyre, ahol ilyen debileket szeretnek!

2021. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%

"bocs, hogy nem dobjuk ki az utcara a vemhes anyamacskat"

Vagy esetleg lehetett volna "bagzás" előtt ivartalanítani, és akkor eleve nem lesz vemhes anyamacska.


"En tehetek rola, hogy a kinti macska eljar bagzani? Figyelnem kene minden rohadt lepeset?"

Előbb még az volt, hogy direkt kellettek a kölykök...

Amúgy igen, értelemszerűen felelős állattartó nem hagyja mindenfele lófrálni az állatát, PLÁNE akkor nem, ha az ivaros.

Az mióta macskatartás, hogy lerakok egy állatot a kertemben, aztán csináljon amit akar, menjen ahova akar, szaporodjon ahogy akar? :D

2021. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!