Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? Hogyan...

Mit csináljak vele? Hogyan lehetne ezekről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Tavaly befogadtam egy 3 év körüli macskát, rögtön ivartalaníttattam is. Ennek ellenére, még azóta is jelölget a lakásban, elég erőszakos, lekaparja a tapétát, és mindíg csavarogni akar, most is kint kószál valahol.

Már nagyon elegem van belőle.

Kertben lenne neki a legjob.

Hívtam a menhelyeket, és hirdetem a neten is, de semmi.

Az Elveszett Állatok alapítványnál is próbálkoztam.


2010. aug. 21. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Lődd agyon!
2010. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, nem a "humor" kategóriába írtam a kérdést.

Csak olyanok írjanak, akik tényleg tudnak tanácsot adni!

Köszönöm!

2010. aug. 21. 00:37
 3/6 anonim válasza:
Lehet, hogy most hülyén fog hangzani, amit leírok, de én betenném a menhely kapuján, ha ennyire zavar.
2010. aug. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha sehol se találnék helyet én kitenném az utcára! Aztán lesz vele ami lesz de a házba nem való macska.
2010. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a cica valószínűleg kerti macska volt, azért nem viseli el a bezártságot. Sajnos a jelölésre ha egyszer rászokott nem, vagy csak nehezen leszoktatható. Nálunk egyszer a Vörike jelölt, anyám megregulázta utána, odavitte a pisihez és elfenekelte, hogy tudja h rosszat tett. A kaparás is cicaszükséglet, ha van olyan hely amit rendszeresen megkapar, tegyél oda valamit neki, egy nem túl kemény fadeszkát, vagy falvédőt. Írtad h ki szokott menni a macska, nem tudom mennyire biztonságos a környék számára, de szerintem hagyd kint, ennivalót is kint add neki oda és csak akkor engedd be ha nagyon be akar jönni. Mi kertes házban lakunk, a cicánk is kint volt mindig a szabadba, csak télen a mínuszban kéredzkedett be. Sajnos most halt meg pár nappal ezelőtt. =(

Elajándékozni felnőtt macskát elég nehéz, meg meg van az esély, hogy az új gazdájától is hazakóborolna hozzád.

2010. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom kint megetetni, mert panelben lakom. Ha kint adnék neki enni, az olyan lenne, mintha egy kóbormacskát etetnék. A csavargással nincs bajom, most is rendesen hazajött. A jelölés idegesít a legjobban

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 21. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!