Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20hónapos kisfiamat nem tudom...

20hónapos kisfiamat nem tudom leszoktatni a csípésről, és egyéb rosszaságokról! Hogy szoktassam le ezekről?

Figyelt kérdés
Állandóan csíp!Felborítja a széket(volt,hogy el is törött,pedig strapabíró,de az állandó felborítást nem bírta tovább). Ajtókat csapkodja(két üveges szekrény ajtóból már kitörött az üveg)! Hiába szólok rá mintha a falnak beszélnék!
2011. márc. 28. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne várd, hogy arra, hogy ejnye-bejnye! Vagy ezt nem szabad! abba fogja hagyni! Ha csíp, fogd meg határozottan a kezét (ne szorítsd!9 és mondd neki, hogy "ezt nem, mert fáj!", majd tedd le a kicsit és tereld másra a figyelmét! Ugyanígy, ha borítgat, csapkod: megfogod határozottan:" ezt nem szabad, mert eltörik!". majd más dolog felé irányítod a figyelmét. Ő még a hosszas magyarázatot nem is fogja fel, megérti bár, de unja. Ha következetesen mondod, csinálod úgy a dolgokat, ahogy írtam, egy idő után tényleg elég lesz ha rászólsz...
2011. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hagyta abba így se,ha rácsapok a kezére akkor se! Akármit csinálok,folytatja a rosszalkodást! Ha átviszem másik szobába játszani,pár perc és visszamegy,és folytatja a borogatást,csapkodást!
2011. márc. 28. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd! 20 hónaposan már természetesen tudja, mit engedtetek meg eddig... Ha csinálja, tedd, amit írtam, ha visszamegy, újra! Annyiszor, ahányszor csak próbálkozik! Adj neki olyan dolgot, amivel elfoglalhatja magát! Nem elég, ha szimplán átviszed máshová... hiszem már tud menni :) Sok türelem kell hozzájuk, az biztos.. De egy 2 éves már tökéletesen tudja ám, mit nem lenne szabad :) Csupán próbálkozik, hátha... Lehet, hogy unatkozik... kösd le valami neki való feladattal! Ha főzöl, ültesd a pultra, hadd segítsen! Ugyanígy a takarításnál is... ha van mit csinálnia, nem lesz ennyire durva sem. A többi meg a te következetességeden múlik. Ne üsd, mert azzal épp azt tanulja meg, hogy agresszióra agresszió a válasz...
2011. márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!