Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vmiért nem jönnek ki egymással...

Vmiért nem jönnek ki egymással a macskáim, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem olyan rossz a helyzet, de néha már nem játékból mennek egymásnak.(sztem)

Két ivartalanított nőstényről van szó.


2021. ápr. 9. 16:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és még nincsenek 1 évesek:)
2021. ápr. 9. 16:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy helyről kerültek hozzád? Mióta laknak együtt?
2021. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem testvérek, talált cicák. Hát... Az egyik tavaly Júniusban került hozzám, még kicsi volt, a másik tavaly novemberben, szintén kicsi ként. Szval november óta vannak együtt, eddig minden ok volt, egy ideje a játékból inkább ilyen óvatos harc lett, vagy nem tudom hogy mondjam:/

Már nem is szoktak együtt aludni, nem dörgölődnek egymáshoz mint régen.

Ha az egyik a közelébe megy a másiknak, beleharap NEM fájdalmasan, de beleharap a közeledő macsek lábába vagy ahol éri "megkarmolja".

Játéknak tűnik, hogy megfigyelik egymást, odalopakodnak és ráugranak a másikra, végül az egyik biztos hogy fújtat vagy ehhez hasonló hangot ad ki.:(

2021. ápr. 9. 16:22
 4/13 A kérdező kommentje:
Most hogy visszaszámoltam, lehetetlen hogy még csk olyan fiatal legyen a második cicus:O Akkor lehet hogy október közepe volt, amikor megtaláltuk. És az első cicát meg JúLiusban találtuk!! Bocsánat, elnéztem:D
2021. ápr. 9. 16:24
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó... Visszanéztem a képeket, az első cicus Júliusban, a másik Novemberben jött. Akkor viszont tényleg november óta vannak együtt.
2021. ápr. 9. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem véres harc, akkor ez valószínűleg normális. Lassan ivaréretté válik az október-november táján odakerült cica is, és rendezik a sorrendet. A macskáknál van hierarchia, mégha nem is olyan dominánsan, mint a kutyaféléknél. Olyan háztartásokban, ahol több macska van együtt, ez előfordul. Tudok olyat, aki egy kóbor nőstényt fogadott be, és kiderült, hogy vemhes. Megtartották a három született kicsit, aztán ivartalanították az anyát, majd a kicsiket is mikor elég idősek lettek. Tehát anya és tesók, mégis időnként rendezik a hierarchiát.

Nekem is két cicám van, nem egy időben kerültek hozzám, és köztük is előfordul. Játszanak is együtt, de néha látszik, hogy egyikőjük a másik fölé áll, míg amaz lesunyja a füleit. Megkerülni ezeket nem igen lehet, ez természetes. Arra kell figyelni, hogy ez sose durvuljon be.

2021. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Neem... Eldurvulni nem szokott, egyébként jelenleg alszanak, és összeér a fejük:D Úgyhogy nem lehet olyan rossz a helyzet:)
2021. ápr. 9. 16:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez valószínűleg teljesen normális, mindketten felnőttek ahhoz, hogy mostmár felnőtt-cica kapcsolatuk legyen. :) Nem kell aggódni!
2021. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Asszem meglehet nyitni...

Van egy ilyen lepedőjük, vmiert imádják úgy, mint ahogy azt a dobozt amiben az egyik cica fekszik:)

2021. ápr. 9. 16:43
 10/13 A kérdező kommentje:

Most látom hogy elég kis méretben lett elkuldve... Ezer bocs!!

De a lényeg látszik<3

2021. ápr. 9. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!