Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskám elbújt?

Mit tegyek, ha a macskám elbújt?

Figyelt kérdés

Úgy alakultak az otthoni dolgok, hogy el kellett vinnem a cicámat otthonról. A páromhoz vittem, aki az anyukájával él meg a tesójával. Már mondhatni én is itt lakok, így előbb utóbb úgyis ide jött volna a cicus.

Van itt egy másik cica is de ő nem bántja az enyémet, kb le se tojja egyenlőre. Az enyém amint kijött a hordozóból be is mászott egy szekrény alá és ki se jött onnan csak este amikor csak ketten voltunk. Kicsit feltérképezte a területet. Meg hajnalban anyósom arra kelt hogy sír a macska az előtérbe, kiment hozzá de a cica visszafutott a szekrény alá. Mit tegyek? Mennyi ideig fog ez vajon tartani? Hasznos tanácsokat is elfogadok, kicsit kétségbe vagyok esve. Persze nem várom el egyből hogy minden szuper legyen, de nem eszik nem iszik, almot se használta pedig minden ott van a szekrény mellett direkt..



2021. ápr. 12. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Cicák nem bírják a változást.
2021. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Legalább 2 hétig ne engedd még ki, mert úgy elfut, hogy sosem látod többé. Nem ismeri a terepet, nem talál vissza.
2021. ápr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
39%
Keresd meg
2021. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor vitted át?

Ha tegnap adj neki idő, ha nagyon nem akar előjönni mutasd meg neki a kedvenc játékát (amikor én meg kaptam a macskám napokig alig lehetett kiugrasztani az éjjeli szekrény mögül)

2021. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes viselkedés,ha idegen helyen van, főleg ha van más macska is.

Érdemes úgy szoktatni hogy egy helyiségben először.

Lesz egy kis biztonságérzete, meg ha megijed tudja hová bújhat.

Aztán fokozatosan kell hagyni hogy feltérképezze a lakást,a többi embert meg a másik macskát.

Egyszerre túl sok dolog változott meg körülötte.

Kell neki egy kis idő.

Nekem az egyik kutyám egy nagyon félős menhelyi kutya volt,3 napig se víz,se kaja,se wc. Annyira félt.Este egy matracon aludtam vele egy szobában és éjszaka mindig előjött,odafeküdt a lábamhoz.Neki sok idő kellett. A te cicádnak nem kell ennyi, mert téged ismer,a helyet meg könnyebben megszokja majd.

2021. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Kutya emberhez, macska helyhez ragaszkodik. Némelyik kevésbé, a legtöbb viszont jobban.


Úgyhogy cicó marad a régi helyen, ide meg szerezz egy új kölyköt az új helyre!

2021. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Amikor mi befogadtunk egy cicát, egy hétig csak abban a szobában volt, ahová először bevittük. A második héten pedig elindult körbe nézni a lakásban, átment a másik szobába, a konyhába sem félt már bemenni. Körülbelül 1 hónap volt mire már teljesen felszabadultan közlekedett, viselkedett.
2021. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan macska aki beteg is lesz a költözéstől. Hogyha csak fél az a jobbik eset.
2021. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először egy kisebb szobába kéne elengedni, ahol nincsenek annyira sokan és nem érik hatások. Oda tedd be az almot és a kajáját és ha magára lesz hagyva, legalább enni fog. Ha abban a szobában felbátorodott, ki lehet engedni a lakás többi részére.

A saját kiscicám egy hétig kb ki se jött az ágyam alól, csak akkor evett vagy használta az almot eleinte, ha én sem mozogtam.

Ez teljesen normális, adj neki egy kis időt :)

2021. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki értelmes választ adott😊
2021. ápr. 12. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!