Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért véres a macskám széklete?

Miért véres a macskám széklete?

Figyelt kérdés

Kb. 2 napja láttam, hogy a macskám széklete foltokban véres (nyálkásszerű vér), de teljesen normális állagú. Tegnap nem volt ilyen panasza, de ma újra ugyanez történt, tehát kihagyott egy napot. A viselkedése is teljesen normális, szokásos, aktív cicus, semmit sem változott, nem tűnik betegnek. Holnap adok neki féreghajtót, amit legutóbb kb. 1,5 hónapja kapott, akkor nem hajtott ki belőle semmit. Ha ez sem fog segíteni, akkor nincs mese, elviszem újra az állatorvoshoz. Februárban jártunk már ott hasonló panasszal, de mire elvittem és megvizsgálták, elmúlt neki. Azt mondták, hogy lehet, csak akkor megpattant neki egy kis ér, mikor erőlködött.

Ma az volt aggasztó, hogy az alom előtt találtam egyetlen vércseppet, de nem láttam, hogy folyna/ömlene a végbélnyílásából.

Szerintetek ez mitől lehet? Volt hasonló panasza valakinek a cicusának?



2021. ápr. 7. 22:50
 1/3 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Állatorvos! Méghozzá sürgősen!

Amúgy ha neked lenne véres a székleted akkor is itt kérdeznél vagy mennél azonnal az orvoshoz? Úgy cselekedj a macskáddal mintha te lennél beteg.

2021. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáimnak akkor volt ilyen amikor vastagbélgyulladásuk volt. Nem voltak hajlandóak nedves tápot enni és keveset ittak a száraztáp mellé. Az orvos szerint férgesség is okozhatta. Kaptak féregtelenítőt, antibiotikumos injekciót, tablettát + egy pár napig útifűmaghéjat is kellett nekik adnom. 1 hét alatt rendbejöttek. Fecskendővel még pluszban itattam őket. A nedves tápot most sem hajlandóak megenni, csak a szaftos részt, de leturmixolom nekik. Így elnyalogatják. Prebiotikus pasztát kapnak még időnként, és sensitive tápot. 1 éve nincs már ilyen problémájuk.
2021. ápr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vastagbélgyulladás vagy féreg, minél gyorsabban vidd el állatorvoshoz!
2021. ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!