Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6-7 kilós cicának elég ennyi...

6-7 kilós cicának elég ennyi kaja?

Figyelt kérdés
Real Nature Wilderness kacsás száraz eledel 35g naponta + Wild Freedom konzerv 100g naponta.
2021. ápr. 12. 15:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy, akkor jól gondoltam, hogy nem valami sokm
2021. ápr. 12. 16:22
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

100 g nedves egyszerre sok neki szerintem.

Mi azért is szoktunk le a nagyobb konzervekről, mert cc. 50 grammnál többet még a 8-9 kilós dagesz se eszik meg egyhuzamban, állottan, hűtőhidegen (hiába figyeltem rá, hogy ne hűtőből kivéve kapják) meg egyiknek se kellett.


35-40 g nedveset szoktak kapni (a kisebbik cicánk ennyit se eszik egyszerre, visszamegy egy óra múlva nyammogni), a szárazat igazítottuk hozzá, annak nem árt, ha kinn marad.


Általánosságban a macska tudja, mennyi kell neki, szóval ha ennyi elég neki, akkor elég.

Ha aggódsz, hogy keveset eszik, más jellegű kajával lehet próbálkozni. Pl. ha jól tudom, WF pástétom jellegű táp, helyette hasonló minőségben falatkással vagy filéssel, szaftossal vagy zseléssel stb.

2021. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám 2/3-ad konzervet és kedve szerinti mennyiségű tápot eszik meg egy nap. 10 éves ivartalanított kandúr. Egyáltalán nem kövér. Reggel és este szokott kapni konzervet, de rengeteget mozog is.


Szerintem változó, hogy melyik mennyit eszik meg egy nap.

2021. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!