Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacska minden alomból...

A kismacska minden alomból elzavarja a nagyot, mit tehetek?

Figyelt kérdés

3 almostálca van két cicára. Először csak egy volt, de amikor lett a pici, vettem mégegyet, aztán ivarérett lett és elkezdte kitúrni a nagyot mindkettőből. Vettem egy 3.-at, de most már mindegyikből elzavarja. Nem engedi elvégezni a dolgait egyikben sem. Rátámad, a nyakát, lábát harapja, a fejére mászik. Pedig harmadakkora. Most egy éves, a nagy meg kettő. Kajával az első pillanattól kezdve ilyen. Kitúrja a nagyot, elveszi a másikét, elmorogja, rágás nélkül nyeli, mint kacsa a nokedlit, csakhogy a másiknak ne jusson. Volt, hogy hányingerig zabálta magát, a sajátját már ott is hagyta, azután adtam a nagynak, de képes volt azt is megenni előle. Szóval azóta külön esznek, de most az alommal mit tegyek? Ahhoz örökké külön kéne lenniük, nem tudhatom, épp mikor menne wcre.

Tanácstalan vagyok.

Köszönöm, ha segítesz.


2021. ápr. 14. 12:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A rászólással és a figyelgetéssel azt értem el, hogy a pici távolról, egy nézéssel kiutasítja a nagyot, ha az arra menne és a nagy már fél alomba menni.

Csak akkor ment wcre, mikor a picit külön zártam és akkor is csak óvatosan, azt lesve, jön e a tesó.

Nem lesz ez így jó, mi a fenét tegyek? Teljesen átveszi az uralmat és terrorban tartja az nagyot. Miért nem bír megosztozni ?!

2021. ápr. 16. 19:35
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
egyszerűen nem illik össze a két macska jelleme. Szerintem ezen nem fogtok tudni változtatni. Én keresnék olyan gazdit a kicsinek aki egyedüli macskaként tartja majd.
2021. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Család is ezt mondja.

De olyan szemétnek érzem magam.

Egy év után lepasszolni a problémát?

Persze tudom, a nagy veszélyben van, ha ez így megy tovább, ki tudja mi lesz a következő.

De szeretjük a picit is, 5 hetes kora óta velük van. Arra is gondoltunk, a korai elválasztás miatt ilyen vagy mentális betegsége van. De lehet, hogy csak alapból domináns, a nagy meg nagyon megadó. De utóbbi esetben miért terrorizálja, hisz látja, hogy nem veszélyes, minek csinál ilyeneket?! A nagycica sajátjaként nevelte, szereti, a kezdetektől mindent neki adott, megfogta neki a legyet, ellopta neki az asztalról a húst (amúgy sosem lop, ellenben a picivel), sokáig együtt aludtak. Én ezt nem értem.

2021. ápr. 16. 20:32
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Más cicákkal is ilyen?
2021. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!