Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon nagyon hiányoznak az...

Nagyon nagyon hiányoznak az ici pici babacicák, de két felnőtt macsek mellé már több macskát nem akarok. Van olyan lehetőség, hogy babacicázok, "felelős vagyok értük, de nem az én gondom mégse"?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk a befogott vemhes, frissen ellett nőstény és a kölykei tényleg csak addig vannak velem amennyi a kicsik elválasztásához kell, és gazdisodnak, jó helyre kerülnek. Szóval innen nézve én vigyázok rájuk, doki, tápok, amire szükségük van, de csúnya szóval nem maradnak a nyakamon. Vagy jön is egy mamci, akkor az lehet már csak akkor gazdisodik, amikor én már megszerettem a csapatot? (saját kölykök 1 év alatt gazdisodtak, és rettentően hiányoznak a kisdilisek)
2021. ápr. 18. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ideiglenes gazdikat mindig keresnek, gondolom sajnos van boven lehetoseg vemhes, vagy eppen megszult macskak befogadasara.

Keress fel par menhelyet, biztosan orulnenek ennek a segitsegnek is :)

2021. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Vagy menj el menhelyre önkénteskedni, ott mindig van, és akkor mész amikor éppen ráérsz vagy időd van rá, vagy legyél ideiglenes befogadó.

Az önkénteskedés alatt viszont nem válogathatsz hogy melyiket gondozod, a nagyokat is el kell látni, nemcsak a kicsiket, ha meg idi leszel akkor a szívedhez nőnek és nehéz lesz őket visszaadni.

De mindkettő egy nagyon szép, nemes cselekedet, és közben ki is élheted magad a kismacskázásban :)

2021. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Macskás nő vagyok, a nagyokkal sincs gondom.


Két éve volt egy trójai macskám, a kezembe ellett, őket csak azért kellett elajandékozni, mert négy kölyök plusz az anyjuk már sok volt, így maradt egy kölyök, és az anyjuk. Viszont azóta is úgy vagyok vele, hogy azokból a nyirkos kis valamikból végig nézni a fejlődés csodáját, a járni tanulást, a csukott szemmel félelmetesnek tűnni próbálkozások, a függöny és az ablakok között logó kis maflák... Lenne helyük, de csak tényleg átmenetileg(az pici szívem sem bírja az elengedést)

2021. ápr. 18. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok macskamentésnél gond, hogy mit csináljanak az egészen picikkel, mert ha elárvultak és nincs pótmama sem hozzájuk, akkor tápszerezni kell őket, éjjel is, tisztogatni kell őket, stb. Rengeteg gondozást igényelnek. Ha ilyesmire vevő vagy, érdemes felkeresni macskamentéseket, akár helyit, akár országosat, mert ha ezeket meg tudod tanulni és csinálod is, akkor arra biztos nagy szükség lenne. Viszont ez nagy felelősség és nem olyan dolog, ami közben meggondolhatod magad! Sokszor kell a picik mellett virrasztani, menni velük állatorvoshoz, stb.
2021. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az árva babák, lehet nagyon nagy falat lenne, elsőre rém ijesztő. Bár, ha most hirtelen egy ilyen picivel érkezne haza a család, vállalnám. Kb olyan mint a friss anyukaság, az első napok minimum kész taccs, bár amíg egy ember babát más simán tud gondozni
2021. ápr. 18. 20:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy vajon a nőstények képesek, ha már nincs ilyen korú kölykük, gondozni őket, etetésen kívül? Vagy ez egy bazi nagy lutri, hogy un elfogadja őket, vagy nem.
2021. ápr. 18. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van átfedés. A kölyköknek az etetés a központi dolog, amikor már nem szopnak, akkor eleve önállóbbak annyira,hogy könnyebb a dolga az embernek is velük. Tehát ha már nincs teje egy macskának, akkor nem lesz meg az a fajta gondoskodás sem, hiszen az a szoptatni való cicáknak "jár", ha érted, hogy értem. Olyan esetben, ha vannak saját kölykei, vagy a sajátjai elpusztultak, akkor tudnak pótmamáskodni.

Ha csak cicákat akarsz simizni, akkor is felkeresheted a macskamentőket, mert ha szocializálni kell a macskákat, ennek is örülnek néha. De csak azért ne tartsál kicsiket,mert neked az örömet okoz, ha nem vállalod a plusz munkát velük, mert ez egy elég gyerekes hozzáállás. Nem bántásból mondom.

2021. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!