Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy legyek gyorsabban túl a...

Hogy legyek gyorsabban túl a macskám halálán?

Figyelt kérdés
Pár órája halt meg (öreg macska volt már szegény)

2021. ápr. 30. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Miért olyan "surgos"?
2021. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Ennyit jelentett neked, hogy minél gyorsabban túl akarsz lenni rajta?
2021. ápr. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg azért mert össze vagyok törve, és helyre szeretnék jönni valahogy. Utoljára amikor meghalt egy állatom fél évig roncs voltam, ezt most el szeretném kerülni, ha lehet.
2021. ápr. 30. 23:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy így sokkal jobb neki! Leélt egy valószínűleg szép és hosszú életet, és békésen nyugalomban halt meg, nem megmérgezte, vagy csapta el valaki. :)
2021. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha vannak róla fotók, akkor nézegesd, és örülj annak, hogy mennyire örült az életnek, amíg élt. Lehet, hogy még jobban fogsz sírni a képek miatt, de sokszor egy érzés felerősítése segít, hogy hamarabb múljon el.
2021. ápr. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánk mostmár fél éve, hogy meghalt. Az egész családot megviselte. Aztán 2 napra rá jött egy másik. Mielőtt elítélnétek, mesélem a sztorit.

Anyukám munkahelyén rengeteg volt a kóbor macska (volt az állatvédők kijöttek pár hónapja és elvittek a 17 macskát, amiből kettő vemhes volt). Nem tudni mikor kerültek oda, de eléggé vadak és betegek voltak. Én is láttam őket párszor. Az itt dolgozók etéttek őket, mivel éhenhaltak volna a város közepén. Na már most. Egyik nap egy gyönyörű cirmos kandúr leült az ajtóban és várt. Senki nem tudta mire. Ahogy jöttek-mentek az emberek folyton arrébb nyomkodták vagy lökdösték. A portás mesélte, hogy egész nap figyelte a macskát. A macska folyton visszaült az ajtó elé. Ez így ment folyamatosan. Mindennap. Nem ment a többi macska közé, nem is evett az edényükből így hát megsajnálták és kapott egy kávés tányéron enni. Mindennap. Hónapokon át. Mindenki simogatta, adtak neki enni, kapott helyet is, ahol alhatott. Feltették az eltűnt cicás csoportba, de nem jelentkeztek érte. Neki mindegy volt. Ő boldog volt, mindenkit vidáman üdvözölt, dorombolt.

Végül a főnök nen nézte jó szemmel, így hát gazdát kellett találni neki. Sokan szerették volna hazavinni, hiszen eléggé megkedvelték már. Mi vállaltuk, hogy elvisszük dokihoz mert a miénk olcsóbb mint egy belvárosi klinika. Megvizsgálta, kiderült a cica ivartalan. Egyetlen szépséghibája az egy letört foga. Kapott féreghajtót és oltást. Anyukámmal figyeltük az orvost, hogy mit csinál közben magyarázott, beszélgettünk. A cica tűrte. Egyszer csak megszólalt a telefon. A nő hívta anyát, aki hazavitte a cicát. Vagyis csak volna. Meggondolta magát. Abban a pillanatban tudtuk, hogy ez nem véletlen. Én legalábbis éreztem. Mi meg néztünk egymásra, a doki közben beszélt, a macska feküdt a vizsgálóasztalon. Nem tudtuk mi legyen. Nem akartuk visszavinni a beteg macskák közé, ráadásul már este volt, így nem is lett volna jó ötlet visszamászni a városba. Hazahoztuk. Nagyon friss volt az előző halála. Nem éreztük, hogy ez helyes. Mintha pótolni akarnánk vagy elfelejteni. De idővel rájöttünk, hogy ezt nem lehet. Nem tudod elfelejteni, mert más személyiség, más múlt, tehát másik macska. Néha még elhangzik egy-egy összehasonlító mondtad. De a másik... vagy a régi...

Ha eszembe jut még mindig fáj, hiányzik. Nem pótolja őt soha senki. De! Soha, de soha nem bántam meg, hogy otthont adtunk a cirmosnak. Olyan mint egy folytatás. A múlt ott van közöttünk csak éppen a jelen sem hiányos.

[link]

2021. máj. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
2021. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!