Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tályog volt a cicám farka...

Tályog volt a cicám farka tövében. Kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk állatorvosnál, kiderült, hogy már kifakadt. Kitisztították, adtak neki antibiotikumot, és lázcsillapítót, mondák hogy egy kis láza is volt. Nem kellett bemetszést végezni, mert elég határozott lyuk volt ott, csak kinyomkodták, szépen le is apadt. Ezután már fél nap alatt látványosan javult, rengeteget evett miután haza értünk a rendelőből, a szőre is szebb lett, és az oldala sem beesett már. Egész éjjel velem aludt, egyfolytában mosakodott.

Ma viszont újra aggódok, ugyanis azon a felén ahol a seb van, (bal oldalt) mintha nehezebben állna a lábára, megbicsaklik, és csapkodja a farkát egyfolytában.

Ma nem tudom sehova sem vinni. Ahol tegnap fogadni tudtak, azt a klinikát mindenki szidja akit csak ismerek, többen mondták hogy kinyírták a macskájukat, ellenben egy vagyon csak az, hogy szóba állnak veled. Még tegnap felhívtam azt az orvosunkat aki házhoz szokott jönni, elmondtam neki a részleteket, ezek alapján már ő is tud beadni még neki antibiotikumot, de legkorábban hétfőn tud eljönni.

Most nincs felduzzadva neki, csak esetlenül jár. Tudtok valami megnyugtató tanácsot adni?



2021. máj. 1. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy szimplán csak fáj neki a sebhelye?
2021. máj. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. De lehet. Mihelyt kiírtam a kérdést, már azt vettem észre hogy szebben jár. Sétáltattam kicsit, mászkáltunk az udvarban, meg fel is ugrott az asztalra. Lehet hogy éjjel ahogy megpihent, nem mozgott, befájdult jobban. Létezik ilyen, hogy egy nap alatt újra kikerekedik? Tegnap még úgy nézett ki mint akibe már csak hálni jár a lélek, mára meg újra pufi. Nem lehet puffadás? Jó étvágya lett, eszik jóízűen.
2021. máj. 1. 07:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A farok egyensúlyozó funkciót lát el, képzeld el hogy a tályog miatt amitől tippem szerint fel volt neki dagadva, hogy fájhatott neki, na azóta kitisztították, ergo egy nyilt seb van a farkán amivel egyensúlyoz, fáj neki, ergo ha fáj akkor előfordul, hogy emiatt esetlen. Masreszrol az antibiotikumnak van egy álmosító hatasa, ezt is vedd számításba. Attól is függ hogy lokális-e a gyulladás, mármint a tályog. Mert ha nem az neccesebb ha véráramba kerül a gyulladás, de azt nem otthon szokták kezelni.



De hétfőn beszéld meg az orvossal hogy egy teljes körű vizsgálatra bevinnéd a macskádat, hogy ne aggódj, vérkép, farok röntgen.

2021. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. Nekem is az jutott eszembe elsőre, hogy a farok, mint navigációs eszköz nem úgy működik és csak ez lehet az oka. Figyelem a sebet.
2021. máj. 1. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!