Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vannak még mindig...

Miért vannak még mindig lemaradva a magyarok az állattartás terén? Mikor fog ez változni?

Figyelt kérdés

Az utcák kóbor macskáktól hemzsegnek, az emberek nagyrésze újrapótolható eszköznek tartja a macskát. A kutyák kikötve, rövid láncra. Elvadultak, csapzottak, betegek. Nem ivartalanítanak, nem etetnek normális eledellel. Ha etetnek egyáltalán... a törvényekről nem is beszélve! Szinte egy állatkínzó itt azt csinál amit akar, bármilyen következmény nélkül. Nincs egy egységes elvárás, valami, ami gátolná a tömeges szaporítást, kínzásokat.

Nyugaton több országban komoly, szigorú törvények vannak, és erős társadalmi tudat az állattartást illetően. Az emberek nem hunynak szemet a felelőtlenség felett. Büntetik és elítélik. Nem tudom itt miért nincs így, de borzasztóan elkeserítő. Sok szervezet és magánember vívja a szélmalomharcot a felesleges szaporulattal, az ostobasággal és a tömeges közönnyel.

Látni, hogy vannak, akik tesznek az ügyért, de kevesen. Kevesebben, mint a buta, elmaradott réteg.



2021. máj. 1. 08:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

Vannak idióta panelesek és kertesek is, akik rosszul bánnak az ebekkel.


Szerintem nem jobb se a kertes, se a paneles kutyatartás.

Én voltam mindkettőben.


A lényeg h az ember foglalkozzon a kedvencével és olyan kutyafajtát válasszon, ami megfelel az energiaszintjének.

Az én kutyáim egész álló nap fekszenek, mindegy h panelban vagy kertben laknak-e.


Tegnap 5 km-ert sétáltunk, de kb már huzatták magukat hazafelé.

Néha azt érzem h csak kényszerből jönnek :D

Na de a háztömb körüli szagolgatás az jöhet minden mennyiségben. Az a fajta, amikor én telefonozhatnék is mellettük.


Szóval azért kutyafüggő is a dolog, komolyan nem mindegyik igényli a futtatást és a napi 2-2 óra sétát. Tényleg van amelyik csak a háztömb körül (a területén ugye) akar szaglászni amennyit bír.


Kertben se csak láncon lehet kutyát tartani, és láttam falun is olyanokat, akik rendszeresen vitték sétálni a kutyájukat.


Szerintem amúgy egy kutyának az lenne az aranyélet, ha városban lakhat, kertes házban, de úgy, hogy amúgy az ágyban alszik és van kutyakijáró, közel van egy futtató, egy nagy park és minden nap legalább egyszer elviszik futtatózni és sétálni (értsd szaglászni). :D

2021. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%

Nekem pipijeim vannak. A rajongásig imádom őket, és aranyéletük van!😊

Kapnak minden finomat enni - rizst, kutyaszalámit, vízbe áztatott zsemlét - és minden nap simizem őket, foglalkozom velük!

Úgy gondolom, legyen akármilyen állata az embernek, legalább ugyanilyen lelkesedéssel kell foglalkoznia vele, mint én a pipijeimmel!

2021. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Csak rosszabb lesz. Felmentek a hús árak, azt is kinézem bizonyos rétegekből hogy majd kutyát, macskát esznek. Azok ingyen vannak, tele velük az utca.

Facebookon több ilyesmi hozzászólást láttam már. Nem valami bíztató.

2021. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk szerintem a panelban sem kellene kutyát tartani. Nálam az udvaron van 2000 nm területe futkározni, s ugyanúgy kiviszem pórázon sétálni.

Panelba meg nem tud futkározni, az utcán meg bárhol nem engedheted el, mert 10-ből 9 nincs megnevelve, meg teljesen nem is lehet, ugye állat. Ráugrik másra, aki öltönybe van, vagy allergiás, vagy akit harapott már meg kutya, fél tőle és kellemetlen helyzetbe hozod. Bár eleve szabály szerint pórázon kell tartanod.

Futni meg gondolom nem tud senki vele 40es tempóval.

Úgy hogy ennyit erről, a panelban sem felelős kutyát macskát tartani.


Sokaknak betalált, pontozzatok le cserébe.

2021. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Hm...Magyaroszàgon valóban lehetne mit tanulni még állattartás terén, de szerintem Thaiwan és egyéb ázsiai területeken sokkal rosszabb ezen álkatok sorsa (és itt nem a kutyahús mítoszra gondolok, bár ugye kutyahús fesztivál még mindig van, ami nem a húsevésről szól elsősorban, hanem az állatok nyílt kínzásáról, miszerint finomabb utána a húsuk.) De ha ezt nem is keverem ide, bizonyos országokban rosszabb körülmények között tartják az állatokat, mint itt és ez a bánásmódra is igaz.
2021. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Bár ebben lennének csak lemaradva.
2021. máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Miss Endzsi ***** válasza:
30%
Rengeteg nyugati ország van, ahol a macska, kutya az utcákat járja gazdátlanul, őket a helyiek etetik.
2021. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
14%

SVÁJC!!!


Megvan ugye? Ciculi és kutyuli...nyami-nyami. >:)

2021. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%
A kutya, cica életkörülményei legyenek az egekben... de egy átlagos vágóhídi disznót vagy csirkét nyugodtan tarthatnak pár négyzetméteren, hormon kezelve, növekedést gyorsító tápon... Fel lehetne tenni inkább azt kérdést, hogy nem-e álszent az állatvédelem?
2021. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
25%
18. miért van lepontozva? Rákerestem, és sajnos igaza van.
2021. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!