Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cicát hogy tudnánk...

Kóbor cicát hogy tudnánk megszelídíteni, magunkhoz szoktatni, befogadni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy családi házat és volt néha a kertben egy macska, úgyhogy úgy döntöttünk adunk neki rendszeresen ételt meg vizet. Azóta már csináltunk neki a teraszra, szelvedett helyre hungarocellből kis házikót, kibéleltük régi szőnyeggel, puha rongyokkal. Látta már nemegyszer, hogy mi adunk neki kaját. Nem akartunk nagyon tolakodni, megsimizni, közel menni hozzá egyelőre, csak annyit, hogy szokjon minket. Tegnap reggel mikor kajat adtam neki mar nagyon közel volt hozzám , meg is szagolta a kezem, megprobaltam megsimizni, de kibujt alóla. Valószínűleg felnőtt cica, mert elég nagy.

Nagyon szeretnénk őt befogadni, es arra lennék kíváncsi hogyan tudnánk a bizalmába férkőzni,hogy ne féljen ennyire. Kb 1 hónapja lakunk itt.



2020. nov. 22. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Idő és kaja. Ha rendszeresen adtok neki kaját, vissza fog járni. A bizalom kialakulásához meg idő kell. Pár hónapba biztos, hogy bele fog telni.
2020. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
75%
Az elso valaszolonak teljesen igaza van, sok turelem es ido kell hozza, meg finom falatok. Minden cica mas, a legtobb bizalmatlan, de ha mar ennyire kozel enged magahoz, akkor jo uton vagy.
2020. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha már megszagolt és majdnem megsimítottad, akkor már nem sok idő. Hányszor és mit adtok? Jobb, ha 2x kap és illatos, husos finomat(pl valamilyen konzerv macskakaja), arra jobban csábul, jobban értékeli.
2020. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Jól haladsz vele. De még sok türelem és idő. Ne erőltesd, majd fog Ő közelebb is menni. Csak szoknia kell neki, hogy van aki ad enni és nem akar rosszat. 😊
2020. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Így van. Legyél kint többet ha lehet.

Ja, és vegyél féreg hajtó pasztat.

Azt nyomd rá a konzervre.

2020. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
jó úton jársz, hamarosan..:-) kitartást
2020. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett mindenki véresre pontozva?

Közben már felzöldeztem mindenkit(#3 voltam).

2020. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
én sem értem, mire föl ez a lepontozás, de kezd elmenni a kedvem az oldaltól. #3 voltam
2020. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért érdekel valakit a pontozás?

Engem is lepontoznak itt.


De nem érdekes.

2020. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megint itt van valami macskautáló barom, aki lepontoz minden értelmes választ. Nyilván volt valaha macskája, majd nem gondoskodott róla és valami baja lett. Itt meg nem segített valami csoda, azóta meg bekattant. Szóval azt hiszem, tényleg nem kell ide SEM írogatni az ilyen debilek miatt.
2020. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!