Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti benti macskát van még...

Kinti benti macskát van még lehetőség bentivé varázsolni? Két macskám van és sajnos eleinte a szüleim nem engedték be. Pedig mindenki nyugodtabb lenne, ha benti cica lenne. Viszont időnként mindig nyávog és követeli, hogy engedjem ki az udvarra.

Figyelt kérdés

Mit lehetne tenni?

A másik cica az kb csak bent lustálkodik, de őt eléggé féltem. Ivartalan kandúr mindkettő egyébként. Sajnos nagy hiba, hogy mire észbe kaptam, hogy nem szabadna kinti bentiként tartani már igényelte a kint létet.


2021. máj. 4. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bent akarod tartani akkor ne engedd ki. Ha kiengeded mikor nyávog, azt sugallod neki: ha nyávogsz, kimehetsz. Ezért egyre kitartóbban, akár félórákat is ordibálni fog, míg be nem adod a derekad. Kelleni fog egy kis idő mire leszokik a kijárásról, de természetesen nem lehetetlen benti cicát csinálni belőle. Ha van rá lehetőség, csináljatok macskabiztos kerítést és akkor kimehetnek az udvarra, de nem lesznek veszélyben. Esetleg megpróbálhatod a hámmal sétáltatást, de azt is rendszeresen kell csinálni ha elkezded.
2021. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Éjjel többnyire így van, mert nem merném éjjel kint hagyni, hogy reggelre elüssék.


Az biztos, ha új macskát hozok az már bentinek lesz nevelve. Sokkal nyugodtabb lenne úgy mindenki élete.

2021. máj. 4. 23:40
 3/7 Thispain ***** válasza:
5%
Szerintem engedjétek ki mindig, és engedjétek el. Vagy tanítsátok meg, hogy figyeljen az úton.
2021. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6-7 éves, tanyáról hozott ivaros kandúrt ivartalaníttattam és csináltam belőle benti macskát... Egy verekedés során kitépték az egyik szemét, és a gazdái (nagybátyám) orvos helyett úgy döntöttek, hogy így a macska "undorító" és inkább kinyírják. Elhoztam, és átszokott a benti macska létre. Eleinte próbált kikéredzkedni, de akkor mindig rászóltam határozottan, hogy nem aztán meg eltereltem a figyelmét, játszottam vele. Végül megszokta, hogy nem mehet ki. Mondjuk éjszakánként ralizott a lakásban, fel-alá rohangált, de tapasztalataim szerint ezt bentinek született macskák is csinálják.

Szóval nem reménytelen vállalkozás, csak ne add fel, legyél türelmes. Láttam már olyan macskát, amit nem lehetett bentre szoktatni, de nagyon ritka az ilyen.

2021. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
12%
Hogyan akarod megtanítani testvérem?
2021. máj. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a talált macskám kinti volt. Mivel nagyon haza akart jönni velem, így hazahoztam. Hiába lakom kertes házban, nem engedtem ki, mert sok az autó, a kutya és a hülye a környéken.


Az első 1 hónap volt neccesebb, akkor óbégatott, hogy kimenne, de mindig elzavartam az ajtóból, plusz az előszobába raktam az illatosítót, ami 15 percenként fúj egyet.


Szépen leszokott a vinnyogásról, van bent cicabútor, kaparófa, játékok és nagy a ház, lefoglalja magát. Ennek 8 éve és azóta sem jut eszébe kimenni.

2021. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A két 6 éves macskánkat 2 hónapja neveltük bentivé, mert a kandúr többször eltűnt, és jó pár hlye van a környéken, hátsó szomszéd macskáját megmérgezték.



kertes házban élünk, és csináltunk kifutót, ahova a pinceablakon keresztül mennek ki, így megszokták. bár előtte is max. a szomszédig mentek.

2022. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!