Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám 13 éves, és már 2 éve...

Cicám 13 éves, és már 2 éve küzdünk rosszindulatú daganattal, ami nemrég újra kiújult de már nem műthető. Most már csak az van, hogy amíg eszik, iszik, jókedélyű, addig velünk marad, de ha már nem lesz jól, el kell engedni. Hogyan lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Rettegek ettől, hogyan lehet erre felkészülni?
2021. máj. 5. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A cicus érdekeit kell nézni, nem szabad "önzőnek" lenni. Érezni fogjátok, melyik az a pont, amikor el kell engedni.
2021. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm is most "engedett el" egy cicust, szintén daganat. Megsiratta.

Amíg célszerű volt, vitte orvoshoz infúzióra, de amikor már csak szenvedett a jószág, akkor rábólintott az orvos javaslatára.

Nehéz ez...

2021. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a helyzet, a cica egy ideig teljesen normálisan viselkedett, utána egyszerüen csak többet aludt, kevesebbet evett, de nem érezte magát rosszul, nem fájt semmije, nem húzódott el, és egy reggelre elaludt a megszokott helyén.
2021. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as vagyok: természetesen, ha látszott volna bármi is, hogy nem érzi magán jól akkor el vittem volna él is az orvoshoz.
2021. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy nem lehet erre felkészülni sajnos. Azzal, tudod esetleg nyugtatni magad, hogy már nem fog tovább szenvedni és ha létezik mennyország ott fog várni. Én legalábbis ezzel nyugtatom magam, 2 napja engedtem el a kutyusom, akivel felnőttem, vele aludtam, stb, szivdaganatos volt.😭💔 Azzal, tudsz a cicusodnak szebbé tenni a hátra lévő életét, hogy mellette vagy és szereted, kedvenc ételét adod neki. Kitartást. ❤️
2021. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, erre nem lehet felkészülni. Nagyon sajnálom, nekem 10 éve a 19 éves sziámimat kellett így elengednem, azóta sem telik el úgy nap, hogy csak egy gondolat erejéig eszembe nem jutna. Ők mindig velünk lesznek.
2021. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Erre nem lehet felkészülni.

Abba a gondolatba kell kapaszkodnod, hogy neki ez a legjobb.

2021. máj. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon rossz érzés, de nem lehet mit tenni. Tényleg arra kell gondolni, hogy amikor már nagyon szenved, akkor jobb neki, ha elengeded. Sajnos nálunk egy kutyussal történt ugyanez :(

Azt megkérdezhetem, hogy általában milyen táppal etettétek? Tudom, hogy sok mindentől függ egy ilyen betegség kialakulása, csak kíváncsi vagyok.

2021. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!