Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eleget eszik a 13 éves cicánk?

Eleget eszik a 13 éves cicánk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet, hogy csak felfújom a dolgot, de jobb félni, mint megijedni. 13 éves a szentem, ivartalanított, most olyan 4,5-5 kg a súlya. A táljából rendszeresen elfogy a táp. Figyelek a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére is. Minden hétvégén konzervet eszik (1 nagy konzervet elosztok 2 felé), ha elfogy a napi adagja akkor természetesen nem hagyom üresen a tálat, feltöltöm táppal. A nap 24 órájában előtte van a tálkája, kiskorától ehhez volt szoktatva, nem is habzsol, gondolom akkor eszik amikor éhes. Mégis tegnapi nap folyamán szembesültem vele, hogy 1,5 kg tápot eszik meg egy hónap alatt. Amit ha leosztok csak 30 nappal, akkor nem tűnik soknak. Persze, lehet, hogy ez normális, nem is mozog már túl sokat, csak amennyit éppen szükséges. De jó lenne tudni, hogy ez most normális-e így vagy kezdjek aggódni?

2014. jan. 27. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj, z az átlagos főleg egy 13 éves macskánál..... de azért ezután is figyelj erre oda, mint mindig.. :)
2014. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális! A súlya nem kevés, nagytestű, vagy kicsit dagibb? Kandúr vagy nőstény? :)
2014. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fiú volt fénykorában. :) Nincs elhízva, mindig is nagy cica volt az ivartalanításnak köszönhetően. A súlya csökkent, de még mindig nagyobb a többi macskánál. Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok, már meg is nyugodtam :)
2014. jan. 30. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Még lehet neki néhány szép éve veled, mert a leírtak alapján egészségesnek tűnik :)
2014. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudni kell róla, hogy igen érdekes személyisége van. Sőőőőt, már szinte emberi néha. Úgyhogy itthon az az álláspont, hogy még túl is fog élni minket :D
2014. jan. 31. 22:02
 6/7 anonim válasza:

jahh hogy macskákról van szó:'DD

már kezdtem félni:o:D

2014. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Idősödő" macskáknál is,mint embernél,a kor előrehaladtával, romlik mindene,az ízérzékelése szaglása fogai.Már nem esik neki olyan jól az étel mint fiatalon.Ha szobacica 13 évesen sem annyira öreg,mint egy kinti.Az enyém is ennyi idős (kinti-benti)még virgonc,de már én is észrevettem,hogy kevesebbet eszik mint korábban,de azért még dundi.
2014. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!