Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvigyem az ügyeletre?

Elvigyem az ügyeletre?

Figyelt kérdés
8 hónapos kandúr cicám összebalhézott valamelyik szomszéd macsekkal. A jobb hátsó lábában volt karmolás, amelyet letisztítottam, megtakarítottam és nem tűnt vészesnek. Viszont reggelre úgy nézett ki, mintha egy nagy lyuk lenne a lábában, fel is dagadt körülötte és sárga genny folyik belőle. Tisztítani szoktam neki, lábát szépen adja, viszont jelzi amikor fáj neki. Nincs állatorvos a héten, vigyem az ügyeletre?
2021. máj. 14. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Vigyed!!!! Ha gennyes, az már nagy probléma!!
2021. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Állapotól függ..ha ugy látod bágyadt és rosszul van akkor mindenképp..viszont fertötlenitsd betadinal.az nagyon fontos
2021. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Kenegesd valami fertőtlenítővel (pl. Betadine), szórj rá sebhintőport és ha van otthon, adj neki antibiotikumot, nekem az Augmentint ajánlottak ilyen célra (2X 1/4 naponta).

Ha nem javul 1-2 napon belül, vidd állatorvoshoz, de szerintem az is csak ezeket fogja csinálni.

2021. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszik,nem iszik, bágyadt, száraz az orra, akkor vidd. Fertőtlenítsd naponta többször a sebét. Ha pár napon belül rosszabb lesz az állapota, akkor irány az orvos/ügyelet. Jobbulást kívánok a cicusnak! 😻
2021. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinni.
2021. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a kedve?eszik?iszik?
2021. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Étvágya rendben van, iszik is. Orra nedves, játékos, ugyanúgy csavarog kedvére. Nem látom bágyadtnak. Nem sántít a lábára. Betadinnal kenem a lábát. Ha holnap sem látok javulást, reggel viszem az ügyeletre!:) köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 14. 13:39
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném sérülten csavarogni. Csak mégjobban elfertőződhet ha valamibe belemászik vagy belefekszik.
2021. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Benti cicus, együtt szoktunk kimenni. Akkor kicsit sétálunk, levegőztetjük. Viszont a nap nagy részében benn van, velem alszik.
2021. máj. 14. 13:42
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd bezárva , nem jó ha mindenhol mászkál. Mint ahogy a 8as írta
2021. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!